banner
Düzce Yerel

MELEN KENARINDA DOĞA KATLİAMI!

En çok sahip çıkmamız şeylerin başında doğa geliyor… Doğa ve çevre konusunda başta yetkililer mangalda kül bırakmazken ,çevrede yapılan kısa gezilerde ise Düzce’nin önündeki binlerce yılın bu günlerde bitirilmesine çalışıldığı..

MELEN KENARINDA DOĞA KATLİAMI!

En çok sahip çıkmamız şeylerin başında doğa geliyor…
Doğa ve çevre konusunda başta yetkililer mangalda kül bırakmazken ,çevrede yapılan kısa gezilerde ise Düzce’nin önündeki binlerce yılın bu günlerde bitirilmesine çalışıldığı da gözler önüne seriliyor.
Dün sel dolayısıyla telef olan kümes hayvanlarının Astaldi’nin arazisi olarak bilinen otoyol kenarında bulunan havuzlara gelişi güzel tavuk ölülerinin atıldığını haber yapmıştık.
Bu kez Konuralp melen’de bir kez daha çevre kirliliği ortaya çıktı.
CHP İl Başkanı Semih Cemşit ve ekip arkadaşları, Konuralp’te Melen çayı kenarına her türlü kimyasal ve biyolojik atığın atıldığı çöplük haline dönüştüğü belirledi.

Konuralp Melen Çayı kenarında inceleme yaptı. Taş ocağının bulunduğu bölge ile Melen çayı arasında inceleme yapan Cemşit, çay kenarına her türlü atığın bırakıldığını tespit ettiklerini söyledi.

Çay kenarına kimyasal ve biyolojik atık bırakıldığını belirten Cemşit, ‘’Melen kenarında, yaşanan bu doğa katliamı inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Bu kimyasal, biyolojik atıklar nereden, hangi yollarla buraya gelmektedir? Bu atıklar hem toprağımızı hem suyumuzu kirletmektedir. Yetkililerin bu olaya göz yumması kabul edilir bir olay değildir. Doğanın bu denli kirletilmesini kabul etmiyoruz. Bu konu ile ilgili yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bunu yapanların en ağır şekilde cezalandırması gerekmektedir. Toprağın ve suyun çok önemli önemli olduğu bu dönemde, doğal kaynaklarımıza sahip çıkmamız elzemdir.’’
şeklinde konuştu
Şimdi yetkililerden gelecek haberleri beklemeye başlayacağız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL