banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Mikrobüslerde hesap tuttu mu?

3 Eylül itibariyle Düzcelilerin tanıştığı yeni mikrobüsler, bir ay 6 gündür Düzce sokaklarında Düzcelileri taşıyor.  Düzce Belediyesinin taahhüt verdiği otobüslerde bir aylık kar zarar hesabını kamuoyu merak ediyor.   Düzce..

Mikrobüslerde hesap tuttu mu?

3 Eylül itibariyle Düzcelilerin tanıştığı yeni mikrobüsler, bir ay 6 gündür Düzce sokaklarında Düzcelileri taşıyor.  Düzce Belediyesinin taahhüt verdiği otobüslerde bir aylık kar zarar hesabını kamuoyu merak ediyor.

 

Düzce Belediyesi’ne yük olduğu gerekçesi ile büyük bir değişimle büyük otobüsleri kaldırıp yeni  12 kişilik mikrobüslerle ulaşım yapıp kar etmeyi amaçlayan Düzce Belediyesi, 100 adet mikrobüs ile Düzcelilerin taşımasını yapmaya başladı.

Zaman zaman aksaklıklar yaşansa da, 15 dakika ara ile mikrobüslerin gelmesi, saatlerce otobüs beklemek zorunda kalan vatandaşı memnun etti. Yaşanan tek sıkıntı, belirli saatlerdeki yoğunluk nedeniyle mikrobüslerin yolcu alamaması.

3 Eylül itibariyle trafiğe çıkan mikrobüslerin, Düzce Belediyesinin dediği gibi Belediyeyi kara geçirip geçirmediği ise merak ediliyor.

Bilindiği gibi Düzce Belediyesi mikrobüs başına 20 bin TL kazanç garantisi vermiş, eksik olan kazancı belediye olarak ödeyeceklerini taahhüt etmişti.

Bir ay 6 gün önce taşımacılığa başlayan mikrobüsler bir ayda Belediyenin taahhüt ettiği 20 bin lirayı kazanabildi mi?

Kazanamadı ise, belediye mikrobüs başına kaç lira ödeme yapmak zorunda kaldı?

Mikrobüs sahiplerinin belediyeye ödeyecekleri aylık 6 bin lira güzergah paralarını, Belediye taahhüt ettiği paradan mı kesecek?

Düzce kamuoyunun merakla beklediği bu soruların cevabını Düzce Belediyesinin kurduğu Ulaşım AŞ yetkililerinin önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Konuyla ilgili İyi Parti Meclis üyeleri, Belediye Meclis’inde soru önergesi vererek, meclis üyelerinin de bilgilendirilmesini istemişti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL