banner
Düzce Yerel Ekonomi Gündem

MİLLET CANINDAN BEZDİ

Mehmet Keleş Döneminde  planlaması yapılan ve Faruk Özlü döneminde devreye giren Elektronik Denetleme Sistemi EDS’ler vatandaşın iliğini kuruttu.  En ufak hatayı bile kural ihlali olarak gören ve ceza yazan EDS’ler..

MİLLET CANINDAN BEZDİ

Mehmet Keleş Döneminde  planlaması yapılan ve Faruk Özlü döneminde devreye giren Elektronik Denetleme Sistemi EDS’ler vatandaşın iliğini kuruttu.  En ufak hatayı bile kural ihlali olarak gören ve ceza yazan EDS’ler vatandaşları isyan ettiriyor. Vatandaşlar ise en son çare olarak sosyal medyadan içini döküyor.

Düzce Belediyesi Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde planlaması yapılan ancak hayata geçirmesi Faruk Özlü’ye nasip olan ve şehrin birçok noktasına konulan, hız tünelinden, kırmızı ışık ihlaline kadar birçok kural ihlaline ceza uygulayan EDS’ler yaklaşık 2 yılda vatandaşı isyan noktasına getirdi. EDS Kameralarının bulunduğu noktalarda yapılacak küçücük hataları bile kural ihlali olarak gören ve ceza yazan kameralara karşı Düzceliler isyan noktasına geldi.

Park yeri bulmakta sıkıntı yaşanan Düzce’de bazı noktaları hatalı park yeri olarak gören EDS kameraları hatalı parktan, trafik ışığı geçişlerinde özellikle de yeşilden kırmızıya dönen ışıklarda,  sarı ışık olmadığı için beklese mi geçse mi bilemediği için trafik akışını engellememek için geçmeyi tercih eden sürücülerin,  ışık ihlali yaptığını gören EDS’ler yazdığı cezalarla insanları hem mağdur ediyor hem de isyan ettiriyor.

EDS noktalarının bazılarında sarı ışık varken, bazılarında yeşilden direk kırmızıya geçiyor olması vatandaşların “EDS’ler para tuzağı mı? sorularını sormalarına sebep oluyor.

Ayrıca belirli zaman aralığında yazılan cezalar ise toplu olarak geldiği için cezalara da itiraz edemeyen vatandaşlar, bu haliyle dertlerini ise sosyal medya hesabından göstererek tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Pandemi süreci ile ekonomik kriz yaşanan bugünlerde insanlar evlerinin temel ihtiyaç malzemelerini almakta zorlanırken gelen EDS cezalarına karşı harekete geçen Düzceliler, isyanlarını ise sosyal medya hesaplarından yapıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL