Düzce Yerel Genel Güncel Gündem Sağlık

MOBİL ARAÇ VERİLERİ Mİ ÇÖZECEK?

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyeti ile görüşmelerinin ardından 7 Aralık’ta hava ölçümü yapacak olan Mobil Araç Düzce’ye geldi. Mobil araç bir haftadır Düzce’nin havasının kirliliğini..

MOBİL ARAÇ VERİLERİ Mİ ÇÖZECEK?

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyeti ile görüşmelerinin ardından 7 Aralık’ta hava ölçümü yapacak olan Mobil Araç Düzce’ye geldi. Mobil araç bir haftadır Düzce’nin havasının kirliliğini ölçüyor.

 

Uzun yıllardır Düzce’nin çözümlenemeyen sorunlarından biri olan hava kirliliği bu yılda kendini hissettirdi. Öyle ki yapılan ölçümlerde zehir soluduğumuz resmi kaynaklar tarafından teyit edildi. Türkiye’nin en kirli havasının Düzce’ye ait olduğunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme Merkezi’ne bağlı Sürekli İzleme Merkezi sonuçları ortaya koyuyor. Sürekli izlenen hava kirliliğimizin nedenlerini bulmak için ise Bakanlıktan hava ölçümü yapacak olan mobil cihaz getirterek, zaman kazanıyoruz.

Düzce’ye gelen Mobil Ölçüm Aracı, şehrin belli bölgelerinde ölçümler yapıp toz numuneleri alarak hava kirliliğine neden olan kaynakları ortaya çıkaracağını umut edip, çıkan analiz raporlarına göre çözümlerin hayata geçirilmesi noktasında adımlar atılacağını düşünüyoruz.

Gözle görülen, nefesle hissedilen, resmi verilerle gözümüze sokulan hava kirliliğini sürekli ölçüm cihazının verdiği bilgilere göre değil, mobil cihazla tekrar ölçmeye çalışmak, sorunu çözemeyip vakit kazanmaktan öte bir durum değil.

Araç Düzce’de ne kadar daha kalacak.

Verileri topladıktan sonra, analiz raporu ne kadar sürede çıkacak.

Çıkan analiz raporuna göre planlama ne kadar sürede yapılacak..

Yapılan planlama çalışmalarının ardından alınan kararlar ne zaman hayata geçirilecek.

Yoksa o zamana kadar kış bitip bahar mı gelecek???

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL