banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Modern kent Düzce mi??

Düzce Belediyesinin Modern Kent bisiklet yolu projesi diye hayata geçirdiği hastane caddesindeki yaya kaldırımına yapılan bisiklet yolu,  yayalara geçecek yol bırakmıyor.    Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kent merkezinin..

Modern kent Düzce mi??

Düzce Belediyesinin Modern Kent bisiklet yolu projesi diye hayata geçirdiği hastane caddesindeki yaya kaldırımına yapılan bisiklet yolu,  yayalara geçecek yol bırakmıyor. 

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kent merkezinin güzelleştirilmesi ve modern şehirlerarasına girmesi için projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Destek Hizmetleri Müdürlüğü İstanbul Caddesi’ndeki bisiklet yolu projesini hızlandırdı. Cadde boyunca yer alan yaya kaldırımı üzerine yapılan bisiklet yolu nedeniyle, yayalara yürüyecek alan kalmadı.  Bazı noktalarda kaldırımın çok geniş olduğu güzergahta, özellikle orman işletmesi ve kent park  önünde yer, kaldırımlardaki ağaçların etrafında yapılan ve yayaların dinlenme amacıyla kullandığı oturaklar yer alıyor. Bu alanda bisiklet yolu yapılmasıyla birlikte yaya için kullanılacak kaldırım nerdeyse yok denecek hale geliyor. İki yayanın yan yana geçebileceği bir mesafenin kaldığı kaldırımlarda, bisiklet yolundan sonra yayaların nerden yürüyeceği ise merak ediliyor.

 

ARAÇLAR CADDEDEN!!! BİSİKLETLER KALDIRIMDAN!!!!  YAYALAR NERDEN????

Modern kentlerde ise bisiklet yolları, cadde kenarlarına yapılıp, yayalar içinde geniş kaldırımlar  inşaa ediliyor. Bisiklet kullanıcıları kadar yayaların da yaşadığı şehirlerde her kesimin memnuniyeti göz önüne alınıyor.

 

GENİŞ KALDIRIMLAR BİLE YETMEZKEN

Düzce’de ise , Mehmet Keleş döneminde yapılan geniş kaldırımlar bile artık insanlara yeterli gelmezken, bisiklet yolunu kaldırıma yaparak yayalar için kullanım alanı bırakmamak nasıl bir planlamanın ürünü merak ediliyor.

 

OTURAKLARI SÖKÜP AĞAÇLARI MI KESECEKSİNİZ??

Hastane caddesindeki alanda ağaçların altında yayaların dinlenmesi amacıyla konulan oturakların belediye tarafından sökülebileceği, hatta mevcut ağaçların yaya geçidine engel olduğu gerekçesiyle kesilebileceği konuşuluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL