banner

NE SOLUYORUZ???

Düzce’nin kanayan yarası hava kirliliği bir türlü önlenemiyor. Yapılan çalışmalar henüz bir sonuç vermezken, vatandaşlar fabrika denetimlerinin yeterli yapılmadığını düşünüyor.   Düzce’de hava kirliliği ile birlikte zehir soluyan vatandaşlar tedirgin…

NE SOLUYORUZ???

Düzce’nin kanayan yarası hava kirliliği bir türlü önlenemiyor. Yapılan çalışmalar henüz bir sonuç vermezken, vatandaşlar fabrika denetimlerinin yeterli yapılmadığını düşünüyor.

 

Düzce’de hava kirliliği ile birlikte zehir soluyan vatandaşlar tedirgin. Yapılan çalışmaların hızla sonuç vermemesi, tedirginliği arttırıyor. Çamköy Mahallesinde  evlerin balkonlarında ve araçlar üzerine yağan bu talaş benzeri kirlilik durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne seriyor.

Çamköy Mahallesine yakın bir ağaç  fabrikasının havaya yaydığı talaş olduğu düşünülen bu tozun, kanserojen madde içerip içermediğinden şüphe ediliyor.

FORMALDEHİT TEHLİKESİ Mİ?

Ağaç liflerinin tutkal yardımıyla birleştirilmesi işlemi sırasında kullanılan  formaldehit tutkalının  havaya salınımı ve kanserojen madde içerdiği biliniyor.  Beyin, kan ve kolon kanseri, solunum sistemi, sinir ve sindirim sistemine zararlı, üreme sistemi, germinal hücre zararı, sperm sayısı azlığı, embriyo ölümleri, fötus anomolileri, nefer darlığı, öksürük, ödem, akciğer kanseri, santral sinir sistemi, deri, göz toksik etkilerinazal tümör gibi vücuttaki pek çok doku ve organ üzerinde zararlı ve hatta toksit etkiye sahip olan formaldehit tutkalın ağaç sanayinde çokça kullanıldığı da bilinen bir gerçek.

Çamköy’de her yere çöken bu talaşın yetkililer tarafından incelenmesini isteyen vatandaşlar, fabrikanın da sık sık denetlenmesini istiyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL