banner
Düzce Yerel

NELER OLUYOR BİZE!..

Bir şarkı var biliyor musunuz? “Neler oluyor bize yine neler oluyor gülüm, Neler oluyor sana bana neler oluyor..” nakaratı olan İlhan Şeşen şarkısı.. Hafif hafif mırıldanırken bu şarkıyı bu yazıma..

NELER OLUYOR BİZE!..

Bir şarkı var biliyor musunuz?

“Neler oluyor bize yine neler oluyor gülüm, Neler oluyor sana bana neler oluyor..” nakaratı olan İlhan Şeşen şarkısı..

Hafif hafif mırıldanırken bu şarkıyı bu yazıma ilham olacağını düşünmemiştim.

Ülkemin içine düştüğü kaos ve sıkıntıları mı çağrıştırdı bilemem ama çok sevdim ben bunun sözlerini.

.

Kaostan nemalananların uğrak mekânı oldu ülkem… Hani diyorlardı ya en güzel para, kargaşa zamanı kazanılan paradır diye.

Gerçek payı var mı? yok mu? bilmem ama büyük bir kaosun ve mutsuzluğun içinde olduğumuz bir gerçek..

 

Ne zaman bu memlekette iyi bir şey yapılsa, sonunda yine bir sıkıntının olacağını hep hissettik veya hep gördük.

 

Değilmiydi? Yıllar önce bu ülkenin paralarını hortumlayan terör belasının kökünü kazıyacak formülü bulan eski Jandarma Genel Komutanı Org. Eşref BİTLİS Paşa Ankara nın göbeğinde uçağı düşürülerek şehit edildiğini.

Faili bulundu mu pekâlâ, tabiî ki HAYIR… Motor buzlanması dediler, motor arızası dediler.. Unutturdular…

 

Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının yazılımlarına bir dünya para verdiğimiz bir gerçek. ASELSAN daki genç Mühendislerimiz paramız çarçur olmasın diye kendi yazılımımızı yaptılar. Hoppala… Baktık ki hepsi ya bunalıma girdi apartmanının camından atladı veya kendini asarak intihar etti.

Nedenini veya cinayet mi değil mi diye soruşturduk mu? HAYIR tabii ki.. Bir iki gün ahhh.. vahh.. dedik unuttuk gitti..

 

Bir uçak dolusu eğitimci bir yere seminere giderken uçakları düştü ve toptan helak oldu. Birçoğu  ise dalında uzman Fizik Profesörleri idi bunların. Ne dedik pekala bu elim kaza sonrası..

“Efendim çok sis varmış, pilot önüne çıkan dağı görmemiş ve dağa çarpmış….” bizde inandık. Pekâlâ, sesimizi çıkardık mı?, HAYIR tabiiki. Yine ağıtlar yakıldı bir kaç gün, sonrası ise unutuldu gitti.

 

Yıllardır başımıza musallat olan ve dış güçlerin tezgahı olan TERÖR belası hangi ülkelerden geliyor diye araştırma yapan bu ülkenin aydın yazarlarından Uğur MUMCU’ya ne oldu pekala..

Efendim evinin önünde park ettiği aracına binerken havaya uçuruldu. Üstelik bir kaç yüz metre ötedeki Polis noktasına rağmen.. Sonra araştırdık mı? bu elim hadise nasıl oldu diye.. Tabii ki buna da kocaman bir HAYIR.

“Uğurlar olsun…” ağıtı ile uğurladık onu da ahirete, senei devriyelerinde de tekrar ağıtlar yakmak için. Unutuldu mu pekala bu durum.. Bir kaç benim gibi çetele tutanların harici, unuttu…

 

Daha yakın bir hadise Çağlayan adliyesinde ve bir Savcımızın şehadeti ile ilgili hadise.. Sanki savaş alanından çıkmışçasına kimine göre vücudundan 5 mermi çıkmış, kimine göre 10 mermi..

Birilerini taşeron olarak kullandıkları olay için ne yaptık devlet olarak derseniz, ya da azmettiriciler bulundu mu derseniz.

Kocaman bir HAYIR, veya bir şey yapmadık olarak karşımıza çıkıyor. Korkmayın bir kaç ay veya bir kaç yıl sonra onu da unuturuz dedik,

ve unuttuk tabiiki..

 

Daha yeni Antalya civarındaki orman yangınlarını ve olanları unutmadık mı?. Oralardaki rezilliği ve acizliği nasıl unutabildik değil mi?.

Hatta bir Ak Partili Başkanın yanan yerlere TOKİ evleri müjdesini verirken, “Evleri yanmayanlar, keşke bizimde evimiz yansaydı diyecekler..” sözünü söylerken nasıl sırıttığını herkes unutsa bile ben unutmam..

 

Hatta Karadeniz Bölgemizdeki sel felaketlerini unuttuğumuz gibi. Dere yataklarına ev yapma izni verilerek kaç vatandaşımızın hayatını kaybettiğini kimse bilmiyor. Net bir bilgi veren de olmadı. Sanki HES adına orman katliamı olmamış, dere yatakları doldurulmamış gibi bön bön bakmadık mı? Sevgili okurlar..

 

Şimdi ise Dolar olmuş 9,30, Euro olmuş 10,70 Tl. Ekonomimiz dibe çakılmış kimin umurunda. Her şeyimiz dış ülkelerden ithal, Benzine, Mazota, Doğalgaza, Elektriğe neredeyse her 15 günde bir zam yapılıyor kimse tınlamıyor.

Önümüz kış, kömür ve patates dağıtırlarsa vallahi bunları da unuturuz.

 

Ama benim gibi memleketin yarısı unutmuyor ve seçimleri dört gözle bekliyor.

Bizleri yönetenler her zamanki gibi “ Çağ atlıyoruz, maaşınızı Dolarla mı alıyorsunuz?, ülkeyi olarak uçuyoruz..” derse, işte o zaman ben yine mırıldanırım sessizce şarkımı.. “Neler oluyor bize yine neler oluyor gülüm, Neler oluyor sana bana neler oluyor..” ….

 

Ahmet ÇODUR

Düzce AHALİ Gazetesi

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL