banner
Düzce Yerel

NURETTİN KARSLIOĞLU YENİDEN ADAY!

Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, hafta sonu yapılacak seçimlerde yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Karslıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, seçimlerde iki liste yarışacağını belirterek, “Adil bir seçim olacağı inancıyla aday..

NURETTİN KARSLIOĞLU YENİDEN ADAY!

Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, hafta sonu yapılacak seçimlerde yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
Karslıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, seçimlerde iki liste yarışacağını belirterek, “Adil bir seçim olacağı inancıyla aday arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.

25 yıldır Düzce Ticaret Borsasının Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığına dikkat çeken Karslıoğlu, “Fındık Ticaretinde ikinci kuşağım. Fındık üreticisiyim, aynı zamanda Fındık Ticaretinin her kademesinde bulundum. İstanbul Fındık Mamulleri İhracatçı Birliğinin 20 yıldır Yönetim Kurulu üyesiyim” şeklinde konuştu.

Karslıoğlu, şöyle devam etti:

“Düzce Ticaret Borsası yeni bir seçim dönemini yaşamaktadır. Gelecek dönem Borsayı yönetecek anlayışın belirleneceği bu seçimlerde borsamız üyeleri kendileri için en doğru olan kararı vereceklerdir. Bundan en ufak bir şüphemizin olmadığını belirtmek isterim. Düzce Ticaret Borsasını bugünlere taşıyan, geçmişte ve bu güne dek görev alan tüm yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”
Borsanın, 1994 yılında kiralık bir ofiste, sıfır bütçeyle ve iki personelle faaliyete başladığını anlatan Karslıoğlu, “Borsamız bu gün 40 dönüm arazisi, modern binası ve 16 personelle faaliyet sürdürmektedir. Kurumsal bir yapıya kavuşturulan Borsamız üyelerimize en kaliteli ve hızlı hizmeti sunmak üzere organizasyonunu geliştirmiş ve geliştirmektedir. TOBB tarafından akredite edilmiş Borsalardan biriyiz” ifadelerini kullandı.

Nurettin Karslıoğlu, borsa üyelerinin sorunlarını her zaman yetkili mercilere taşıdıklarını ve çözümü konusunda öneriler sunduklarını kaydetti.
Üyelere hizmet konusunda ve üyelerin talep ve isteklerine her çerçevede çözümler üretildiğini vurgulayan Karslıoğlu, önümüzdeki yıllar içerisinde ürün Borsacılığı ve Alım Satımın Borsa seans salonunda yapılmasına dönük çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Düzce Ticaret Borsası’nın belediye ve Özel İdare tarzında hizmet veremeyeceğinin altını çizen Karslıoğlu, “İlgili yasadaki tanımıyla Kamu kurumu niteliğinde bir kuruluştur. Borsa hizmet sınırları içerisinde bulunan yerlerde mevcut üretici ve Tüccarların ürünlerinin tescil ve ilanı ile görevlidir. Kaynaklarının nasıl harcanacağına ilişkin mevzuatın dışına çıkılması ve keyfi olarak kaynakların kullanılması mümkün değildir” dedi.
Karslıoğlu, “Görev yaptığımız zaman dilimi içerisinde hesap veremediğimiz bir konu olmamıştır. Bizler TOBB ile iyi ilişkiler içerisinde olan hatta üst kurullarda görev alan Düzce Ticaret Borsası Yöneticileri olarak Düzce’nin temsili adına görevler alan çalışan hizmet üreten yöneticileriz. Kişisel bir menfaatimizin olması mümkün değildir. Borsalarda yöneticilik gönüllülük işidir, Yöneticiler kendi zamanlarından ve yaşamlarından ödün verirler” şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL