banner
Düzce Yerel

O FİYATA ALICI BULUNMAYINCA SATIŞ YAPILAMADI

Düzce’nin en köklü okullarından biri olan İsmetpaşa okulunu satarak, yerine ticarethane yapmayı hedefleyenlerin hedefleri şimdilik tutmadı. Okul istenilen bedelle alıcı bulamadı.  Tüm Düzceliler okulun neden satıldığı, satılmadan da o binanın..

O FİYATA ALICI BULUNMAYINCA SATIŞ YAPILAMADI

Düzce’nin en köklü okullarından biri olan İsmetpaşa okulunu satarak, yerine ticarethane yapmayı hedefleyenlerin hedefleri şimdilik tutmadı. Okul istenilen bedelle alıcı bulamadı.  Tüm Düzceliler okulun neden satıldığı, satılmadan da o binanın değerlendirilebileceği, ya da yeni okul yapıldıktan sonra satışının yapılması gerektiği konusunda hemfikir.

 

İsmetpaşa Ortaokulu’nun satış ihalesi, tüm itirazlara rağmen gerçekleştirildi. Ancak ihaleye başvuru olmayınca ihale iptal edildi.

 

Geçtiğimiz günlerde velileri ayağa kaldıran ve yetkililerden hiçbir geri dönüş  olmaması nedeniyle hukuki süreç başlatılan İsmetpaşa Ortaokulu’nun satış ihalesi iptal edildi. Bugün yapılacak olan ihalenin,  hiçbir başvurunun yapılmaması nedeniyle iptal edildiği öğrenildi.

 

PAZARLIK USULÜ İHALE EDİLECEKTİ

Mülkiyeti İl özel İdaresine ait İsmetpaşa Ortaokulu binasının ( bodrum+3 kat) satılması için pazarlık usulü ihaleye çıkılmıştı. 24 Haziran Perşembe günü yapılan ihaleye kimse girmediği için ihale iptal edildi.

 

VELİLER AYAĞA KALKMIŞTI

İsmetpaşa Ortaokulu’nun ihale usulüyle satışa çıkarılması kararının ardından basın açıklaması yapan Veliler ve Okul Aile Birliği üyeleri yetkililerin gereken adımı atmamasının ardından hukuki süreci başlattıklarını duyurmuştu.

İsmetpaşa Ortaokulu öğrenci  velisi ve aynı zamanda mahalle sakini İrfan Dursun süreç ile alakalı şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Geçen hafta Perşembe günü İsmetpaşa Ortaokulu’nun Satılması kararı ile alakalı bir basın açıklaması yapmıştık. Ancak bugüne kadar yetkililerden herhangi bir geri dönüş olmadı. Basınımızın da büyük katkısıyla açıklamamız kamuoyunda büyük ilgi gördü. Buna rağmen yetkili ve idarecilerden bir geri dönüş alamayınca bizde hukuki süreci başlatmış olduk. Bolu Bölge idari mahkemesine hem imar planındaki ticari alanın iptal edilmesi hem de ihalenin iptaliyle ilgili davamızı açtık. Bu konuda netice alıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. “

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL