banner

Okullarda hijyen yükü veliye mi yükleniyor?

Yüz yüze eğitime başlayan okulların bazılarında velilerden, sınıflarda kullanılmak üzere dezenfektan ve maske talep ediliyor. Okullarda bazı sınıflarda  yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okul yönetimlerinin velilerden istekleri de başladı. Pandemi..

Okullarda hijyen yükü veliye mi yükleniyor?

Yüz yüze eğitime başlayan okulların bazılarında velilerden, sınıflarda kullanılmak üzere dezenfektan ve maske talep ediliyor.

Okullarda bazı sınıflarda  yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okul yönetimlerinin velilerden istekleri de başladı. Pandemi sürecinde okulların açılması veliye dezenfektan, kolonya, maske, sıvı sabun ve ıslak mendil yükü getirdi.

Hijyen kurallarının hayat kurtardığı bu günlerde, okullarda yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler için okul yönetimleri velilerden bazı taleplerde bulunuyor.  Sınıflarda olması gereken dezenfektanların kaliteli olmadığı ve yeterli gelmediği gerekçesi ile , velilerden dezenfektan almaları isteniyor.  Ayrıca çocukların takmaları için gerekli olan maskeleri okul yönetimi temin etmek yerine veliden istiyor.

Özellikle küçük yaş grubundaki çocukların kendilerini korumakta sıkıntı yaşayabileceğini belirten veliler, 3 katlı koruyucu maske temin ediyorlar. Bu maskelerin piyasa fiyatı 10 tanesi 13 TL. Her gün okul saatleri için çocuklarının yanına 4 maske  koyan veliler,  ayrıca okul yönetiminin çantalarda bulunmasını istedikleri, dezenfektan, kolonya, ıslak mendil, el yıkama sabunuyla birlikte eğitim maliyetinin arttığını belirtiyorlar.

Okulların açılması kararı alınırken, tüm bu ihtiyaçları karşılayacak bütçenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ayrılıp ayrılmadığı ile ilgili kafalarda soru işaretleri oluşurken,  bu malzemeleri temin edemeyen velilerin çocuklarının  hijyeni nasıl sağlanacak sorularına Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’ten cevap bekliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL