banner
Düzce Yerel Gündem

OLDU OLUYOR, BİTTİ BİTİYOR DERKEN YİNE BAHAR GELDİ

Düzce Belediyesi hava kirliliği ile mücadele konusunda kararlı şekilde çalışmalarını sürdürüyor.  10 Şubat Çarşamba  günü Belediye tarafından yapılan açıklamada “Geçtiğimiz ay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen hava ölçüm araçlarının yaptığı..

OLDU OLUYOR, BİTTİ BİTİYOR DERKEN YİNE BAHAR GELDİ

Düzce Belediyesi hava kirliliği ile mücadele konusunda kararlı şekilde çalışmalarını sürdürüyor.  10 Şubat Çarşamba  günü Belediye tarafından yapılan açıklamada “Geçtiğimiz ay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen hava ölçüm araçlarının yaptığı nokta atışı tespitler önümüzdeki hafta kamuoyuyla paylaşılacak” denildi ama üzerinden iki hafta geçmesine rağmen bir açıklama yapılmadı.

Aylardır Düzce’de hava kirliliğinin nedenlerini ölçen mobil cihazlardan veriler bir türlü alınamadı. Bugün yarın bügün yarın diye diye  hava kirliliğinin en ağır hissedildiği ayları geride bıraktık. Mart ayına girdiğimiz şu günlerde geçtiğimiz hafta açıklanacağı söylenen  hava ölçüm araçlarının yaptığı nokta atış tespitleri hala açıklanmayınca, aylar önce tüm kamuoyunun beklentisi doğru mu çıktı sorusu akıllara geldi. Hava kirliliğinin gündeme geldiği günlerde, düzce kamuoyu yapılan çalışmaların oyalamaktan ibaret olmadığını, bahar aylarına kadar ölçümler yapılıyor, sonuçlar bekleniyor diye diye halkın oyalandığını konuşmuş, hatta sosyal medya uzunca bir dönem bu konuşmalara sahne olmuştu. Öyle ki Düzce Belediyesi’nin konu ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımlarının altına Düzceliler bu konuda onlarca yorum yazmıştı. Bugün geldiğimiz noktada Mart ayının başlamasıyla birlikte hava kirliliğinde yaşanan azalma, beraberinde konunun rafa kalkmasına sebep olacak gibi duruyor. Nitekim 16 gün önce yapılan açıklamada 1 hafta içinde sonuçların kamuoyuyla paylaşılacağı söylense de henüz konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Tüm Düzce gibi Düzce AHALİ olarak bizlerde, bahar aylarında da yapılan çalışmaları yakından takip edip, önümüzdeki kış aylarında tekrar hava kirliliği sorunu yaşanmaması için ilgili kurumların neler yaptığının ya da yapmadığının takipçisi olacağız.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL