banner
Düzce Yerel Güncel Gündem

PARK BAHÇELER MÜDÜRÜNE BİR KAÇ NOT!!

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kenan Albayrak  geçtiğimiz sayıda yazdığımız ‘Hani Koruyacaktınız” haberimizin altına yorum yazmış. “O fotoğraf dikilen ağaçların dikilmeden evvel ıslah edilmesi sonucu kalan artıklardır. Aynı yerde..

PARK BAHÇELER MÜDÜRÜNE BİR KAÇ NOT!!

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kenan Albayrak  geçtiğimiz sayıda yazdığımız ‘Hani Koruyacaktınız” haberimizin altına yorum yazmış. “O fotoğraf dikilen ağaçların dikilmeden evvel ıslah edilmesi sonucu kalan artıklardır. Aynı yerde dikilen ağaçlar da var idi. Dürüst olsa idiniz onları da çeker doğru olanı yazardınız” demiş.

Sevgili Müdür bey…

Yazdıklarımız hoşunuza gitmiyor olabilir.  Şimdi yazacaklarımız da hoşunuza gitmeyecek…

Basına servis ettiğiniz ,  “Kentin dönüşümünü sağlayacak ve değer katacak olan ve İstanbul Caddesi boyunca uygulanacak Kent Estetiği Projesine yönelik düzenleme çalışmaları sürüyor. Proje bağlamında İstanbul Caddesinden sökülen ağaçların, Melensu Park ve Kuyumcuhacıali Mahallesinde dikimine başlandı.” Açıklamasının da içinde yer aldığı bu haberde, ağaçların melensu park ve Kuyumcuhacıali Mahallesine dikildiğini belirtmişsiniz.  Bir iki de fotoğraf eklemişsiniz. Ancak bu fotoğraftaki kalın gövdeli ağaçların, İstanbul Caddesi’nin tam olarak neresinden söküldüğünü bize söyler misiniz?

İstanbul Caddesi boyunca Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde dikilen ligisturum cinsi ağaçların hangisinin gövdesi o kadar kalın idi?

Ayrıca biz o ağaç ları İl Özer İdaresi’nin arka tarafına doğru atılmış bir şekilde fotoğrafladık.  Dikim alanınız Melensupark ve Kuyumcuhacıali ise İl Özel İdaresi’nin arka tarafına diktiğiniz ve bizim de görüntüleyemediğimiz ağaçları nasıl görüntülememizi bekliyorsunuz?

Ve fotoğraflarını tekrar yayınladığımız ağaçlara bakarsanız, bunlar ıslahtan sonraya kalan atıklar olmadığını sizde görürsünüz.

Sanırım öfke ile yayınladığımız fotoğraflara iyi bakamadınız. Bakabilseydiniz onların ağaç olduğunu siz bile görebilirdiniz.

Son bir not: İstanbul Caddesi üzerinden söktüğünüz ve söktüğünüz yerleri toprak ve çakılla kapattığınız alanlardaki kapama işlemleriniz bazı yerlerde yağmur, rüzgar ve insan faktörüyle açılmış durumda. Bazılarının altında kesilmiş ağaç kökleri görünüyor.

Bu arada söylemeden geçmeyelim:

Diktik dediğiniz ağaçları yakın takibe alıyoruz. Tutacak mı tutmayacak mı nasılsa kısa sürede ortaya çıkacaktır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL