banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Park yerine PARK!!! Bina yerine BİNA!!!

Millet Bahçesi Projesi kapsamında mevcut parklar yerine  park yapmayı hedefleyen  ve proje kapsamında İsmet İnönü Parkı içindeki mevcut binaları yıkan Düzce Belediyesi’nin yeni yaptığı bina yükseliyor.   AK Parti merkez..

Park yerine PARK!!! Bina yerine BİNA!!!

Millet Bahçesi Projesi kapsamında mevcut parklar yerine  park yapmayı hedefleyen  ve proje kapsamında İsmet İnönü Parkı içindeki mevcut binaları yıkan Düzce Belediyesi’nin yeni yaptığı bina yükseliyor.

 

AK Parti merkez projesi olarak bir çok ilde hayata geçirilen millet bahçesi projesi kapsamında, Düzce merkezdeki iki büyük park tekrar park olarak düzenleniyor. Yıllarca mevcut eski işletmecileri tellerle park alanlarını çevirdiler diye eleştirirken, aylardır çalışma var diye tel örgü üzeri brandalarla kapatılan park alanlarında gözle görülen tek çalışma, yükselen beton bina.

 

İsmet İnönü parkındaki mevcut iki yapıyı yıkarak, camlı köşk alanına birkaç metre mesafede yeni bina yapılıyor olması, Düzceliler tarafından eleştirilere sebep oluyor. Park alanını yeniden düzenleyip tekrar park yapılacak olmasının yanı sıra, yeşil alanda bina olmasın diye yıkılan binaların yerine yenisinin yapılıyor olması da kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

 

Düzce belediyesi millet bahçesi olarak yeniden düzenleme çalışmalarına başladığı mevcut parklardaki binaları yıkıp yerine yenisini yapacağına, yıktığı binalara düzenleme yaparak kullansaydı, hem tasarruf ediyoruz söylemleri havada kalmazdı, hem de milli servete zarar vermemiş olurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL