banner
Gündem

REKTÖR NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR İSTİFA ETTİ!

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar görevinden istifa etti.   Edinilen bilgiye göre, Çakar’ın istifası YÖK Başkanlığı’ndan istendi. Talep üzerine Çakar, sabah saatlerinde istifa dilekçesini YÖK Başkanlığı’na gönderdi…

REKTÖR NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR İSTİFA ETTİ!
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar görevinden istifa etti.
 
Edinilen bilgiye göre, Çakar’ın istifası YÖK Başkanlığı’ndan istendi. Talep üzerine Çakar, sabah saatlerinde istifa dilekçesini YÖK Başkanlığı’na gönderdi.
 
Rektör Çakar, 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör seçilmiş, 4 yıllık başarılı görev süresinin ardından 2019’da da ikinci kez yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Düzce Üniversitesi’ne rektör olarak atanmıştı. Çakar’ın istifasının ardından Rektörlüğe geçici olarak  Rektör yardımcısı İlhan Genç vekalet edecek. 
 
NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR KİMDİR?
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde tamamladı. Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı’nda 2000 yılında yüksek lisans, 2003 yılında da doktora eğitimini tamamladı. 2003-2005 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Sabancı Üniversite’sinde doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştı. 2005 yılında Yönetim ve Organizasyon alanında Doçent unvanını aldı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü’ne doçent olarak atandı. Anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı ve dekan yardımcılığı görevlerini yürüttü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL