banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Saatlerce  otobüs bekliyorlar

Yeni düzenleme ile büyük otobüslerin kaldırıldığı yerine 12 kişilik mikrobüslerin geldiği ulaşım akşam saatlerinde bazı güzergahlardaki yolcular için kabusa dönüşüyor.   3 Eylül itibariyle hayata geçirilen yeni ulaşım sistemindeki aksaklıklar..

Saatlerce  otobüs bekliyorlar

Yeni düzenleme ile büyük otobüslerin kaldırıldığı yerine 12 kişilik mikrobüslerin geldiği ulaşım akşam saatlerinde bazı güzergahlardaki yolcular için kabusa dönüşüyor.

 

3 Eylül itibariyle hayata geçirilen yeni ulaşım sistemindeki aksaklıklar yavaş yavaş giderilirken, bazı güzergahlarda özellikle yoğunluğun yaşandığı akşam saatlerinde büyük sıkıntılar yaşanıyor. İşten çıkıp evine dönmek isteyen yolcular, günün yorgunluğunun üzerine bir de dolu gelen otobüslerin çilesini çekiyor. Saatlerce otobüs beklemek zorunda kalan yolcular, durumu defalarla CİMER’e yazdıklarını ancak bir çözüm bulunamadığını belirterek isyan ediyorlar.

Özellikle Konuralp hattını kullanacak olan yolcular, Beçi, Beyciler ve Karaca yolcusunun da aynı mikrobüsleri kullanması dolayısıyla boş yer bulamıyorlar. Kapasitesi dolduğu için yolcu alamayan şoförler ise yolcuların gerginliğinden nasibini alıyorlar.

Ulaşım AŞ’nin Güzergahtaki yolcu yoğunluğuna nasıl bir çözüm bulacağı ve aynı güzergah üzerinde bulunan farklı nokta yolcularının, kendi ulaşım araçlarını kullanmalarını nasıl sağlayacağı ile ilgili bir yöntem geliştirmesini bekleyen yolcular,  kış şartlarının etkisini arttırmadan bir çözüm bulunmasını istiyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL