banner

SAĞLIKÇI OLMAK MI BAŞKAN YARDIMCISI OLMAK MI?

Düzce Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Vasküler, Onkoloji ve spinal Nöroşirürji, Kranyal ve spinal Travmalar uzmanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Cengiz Tuncer, aynı zamanda Düzce Belediye Başkan yardımcılığı..

SAĞLIKÇI OLMAK MI  BAŞKAN YARDIMCISI OLMAK MI?

Düzce Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Vasküler, Onkoloji ve spinal Nöroşirürji, Kranyal ve spinal Travmalar uzmanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Cengiz Tuncer, aynı zamanda Düzce Belediye Başkan yardımcılığı görevi yapıyor.  Pandemi sürecinde bütün sağlıkçıların izin ve istifaları genelge ile yasaklanırken, Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Tuncer, hastanede görevinin başında olması gereken bu zor günlerde Başkan yardımcılığı yapmak için mesaisini Düzce Belediyesi’nde harcıyor.

 

Pandemi sürecinin en büyük kahramanları olan sağlıkçılar, salgında Ağustos ayından itibaren yaşanan artış nedeniyle, zor günler geçiriyor. İzinleri ve istifaları genelge ile engellenen sağlık sektörü çalışanları, pandeminin en büyük mağdurları.

Evlerinden, sevdiklerinden uzakta mesailerinin büyük çoğunluğunu hastanede geçiren ve artık kendi sağlıklarından bile endişe eden sağlıkçıların büyük çoğunluğu covid-19’a yakalanırken, sektörde çalışan sayısı her geçen gün düşüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine “Personel İşlemleri” hakkında genelge gönderildi. “Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevli hiçbir personelin salgın döneminde görevinden çekilme (istifa) talebi her ne sebeple olursa olsun kabul edilmeyecek” denildi.

Ayrıca, “Sağlık tesislerinde görev yapmakta iken, başka kurum ve kuruluşlara atama talep edip de ataması yapılan personelin ayrılışı yapılmayacak, başka kamu kurum ve kuruluşlarına atama talep eden personele bu süreçte muvafakat verilmeyecek” de dinelen genelgeye göre, tüm sağlık çalışanlarının görevleri başında olması gereken bu süreçte, Düzce Belediye Başkanlığı görevi yapan Cengiz Tuncer,  hala Düzce Belediyesindeki görevi başında.

Park Bahçeler, Temizlik İşleri, Ulaşım Hizmetleri, Zabıta, Destek Hizmetleri ve Veteriner işleri Müdürlüğü’nün bağlı olduğu başkan yardımcılığı görevinde bulunan Cengiz Tuncer, Hastanede ki görevini  belediyedeki görevine tercih ediyor.

Bu müdürlükler kendi başlarına da rutin görevlerini yerine getirebilecek, mevcut birim müdürleri ile sorumluluk alanlarında işleri yürütebilecek durumdalar.

Ancak Hastanede bir doktorun bile meslektaşlarının yükünü hafifletebileceği, bir canı kurtarabileceği şu dönemde, vicdanen yapılması gereken Belediye Başkan Yardımcılığı mıdır? Yoksa Doktorluk mudur?

Yönetmelikler, genelgeler insanlara istedikleri yetkiyi verebilir, ancak vicdan önemli bir şeydir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL