banner
Düzce Yerel Genel Gündem

Sayacınız 85 liraya yenisiyle değiştirilecek

Düzce Belediyesi, vatandaşları ekonomik anlamda zarara uğratmaya başlayan ve kullanım ömrünü tamamlayan sayaçları değiştiriyor. Bu kapsamda 30 bin abonenin su sayacı değiştirilecek.  85 lira olan yeni saat bedeli 5 taksit..

Sayacınız 85 liraya yenisiyle değiştirilecek

Düzce Belediyesi, vatandaşları ekonomik anlamda zarara uğratmaya başlayan ve kullanım ömrünü tamamlayan sayaçları değiştiriyor. Bu kapsamda 30 bin abonenin su sayacı değiştirilecek.  85 lira olan yeni saat bedeli 5 taksit halinde vatandaşın su faturasına yansıtılacak. Değiştirme bedeli ise alınmayacak.

 

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü eski tip sayaç olarak bilinen mekanik (faturalı) su sayaçlarının en uzun 10 yıl süre ile sorunsuz çalıştığını ancak bu süreçten sonra hatalı ölçümler yaptığını ifade ederek 1 Ekim itibariyle yeni sayaçların takılacağını belirtti.  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, vatandaşların mağdur olmaması için bu çalışmayı yaptıklarını kaydetti.

 

MADDİ ZARARA UĞRAMAYIN

Düzce’de köklü bir dönüşüm için kolları sıvadıklarını ve bu kapsamda vatandaşa dokunan çalışmalara imza attıklarının altını çizen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ 3516 sayılı ölçüler ve ayarlar kanununa göre 10 yıl da ömrünü tamamlamış su sayaçlarının değiştirilmesi gerekiyor. Bu kanun çerçevesinde ilgili birimimizi harekete geçirerek ilk etapta 10 bin su sayacının değiştirilmesi için bir çalışma başlattık. Bahçeşehir’de 1 Ekim tarihi itibariyle sayaç değişimlerine başlanacak. Vatandaşlarımızın eski sayaçları da tutanak ile kendilerine iade edilecek” dedi.

 

1 Ekim itibariyle başlayacak olan sayaç değişimlerinde ilk etap için 10 bin abonenin su sayacı yenilenecek. Toplamda sayacı değişecek olan abone sayısı 30 bin olacak. 85 lira tutarındaki yeni sayaçların bedeli vatandaşın faturasına 5 taksit şeklinde yansıtılacak.  Değiştirme bedeli ise alınmayacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL