banner
Düzce Yerel

SEL SONRASI TEDBİR ALINIYOR DERKEN ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLUNDU!

Sel sonrasında tedbir alınıyor derken çevre kirliliğine neden olundu. Otoban kenarında Sıracevizler köyünde bulunan Astaldi’nin arazisinde bulunan havuzlara döküldü. Düzce’nin değişik yerlerinde bulunan Kümeslerde sel dolayısıyla ölen binlerce tavuk kümeslerden..

SEL SONRASI TEDBİR ALINIYOR DERKEN ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLUNDU!

Sel sonrasında tedbir alınıyor derken çevre kirliliğine neden olundu. Otoban kenarında Sıracevizler köyünde bulunan Astaldi’nin arazisinde bulunan havuzlara döküldü. Düzce’nin değişik yerlerinde bulunan Kümeslerde sel dolayısıyla ölen binlerce tavuk kümeslerden toplanarak Astaldi’nin bulunduğu alandaki havuzlara döküldü. Üstünün kireçlendiği ile ilgili çalışmalar yapıldığı söylenirken ölmüş tavuklar üstten gözüküyor ve Sıraceviz’lerde koku etrafı sarmış durumda bulunuyor. Cumhuriyet Halk Partisi Düzce il başkanı Semih Cemşit Astaldi arazisinde yaptığı inceleme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, sel felaketinde telef olan hayvanların şehir merkezine yakın bir alana gömülmesine tepki gösterdi.

 Sıracevizler’den vatandaşların şikayeti üzerine bölgeye gittiklerini belirten Cemşit, ‘’ Sel nedeni telef olan hayvanların şehir merkezine bu kadar yakın bir yer seçilip gömülmesi, felaketin başından beri yönetim sıkıntısını bir kez daha ortaya koymuştur. Sıracevizlerde inanılmaz bir koku hakim, vatandaşlar çok tepkili, yöneticiler yer yokmuş gibi merkeze birkaç dakika mesafedeki yere bu işlemi neden yapıyorlar? Yerleşim alanlarından uzak bir yer bulamadınız mı? İnsanlar bu sıcakta kapılarını, camlarını açamıyorlar.

Telef olan hayvanlar Vali Bey’in veya Faruk Bey’in evinin önüne gömülse acaba ne derlerdi? Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor. Şehrin idaresinde daha akılcı yöntemlerle hareket edilmesini tavsiye ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL