banner
Gündem

SELDE MAHSUR KALAN 47 VATANDAŞ KURTARILDI; 88 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ!

Düzce’de meydana gelen sel felaketine 142 kişilik ekiple müdahale edilirken, can kaybının yaşanmadığı olayda mahsur kalan 47 vatandaş kurtarıldı. Yağışın en yoğun olduğu Akçakoca, Çilimli, Cumayeri ilçelerinde ve köylerinde mahsur..

SELDE MAHSUR KALAN 47 VATANDAŞ KURTARILDI; 88 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ!

Düzce’de meydana gelen sel felaketine 142 kişilik ekiple müdahale edilirken, can kaybının yaşanmadığı olayda mahsur kalan 47 vatandaş kurtarıldı.

Yağışın en yoğun olduğu Akçakoca, Çilimli, Cumayeri ilçelerinde ve köylerinde mahsur kalma, dere taşkını, ev ve ahırlarda su baskınları meydana geldi. Yaşanan sel felaketiyle birlikte il genelinde Vali Cevdet Atay ve kaymakamlar koordinesinde kriz merkezleri oluşturuldu.
 
 
142 KİŞİLİK EKİP
Selden etkilenen bölgelerde kurtarma çalışmalarına Düzce, Manisa ve Ankara AFAD ekipleri, UMKE, Düzce itfaiyesi, Düzce İl Özel İdaresi, DSİ 55. Şube Müdürlüğü, Düzce Arama Kurtarma Derneği, Afet Gönüllüleri Derneği’nden oluşan 142 kişilik ekip çalışmalara katıldı.
 
VALİLİK: ANINDA MÜDAHALE EDİYORUZ
 
Düzce Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tüm birimlerimiz alanda olup, gelen çağrı ve ihbarların hepsini değerlendirerek anında müdahale etmektedir.
Şu ana kadar kayıp ihbarı alınmamış olup, can kaybı yaşanmamıştır. Mahsur kalan 47 vatandaşımız kurtarılmıştır. 88 vatandaşımız ise riskli bölgelerden tahliye edilmiştir. Tüm arama kurtarma ekipleri ihbar gelen köylerde tedbir amaçlı hazır bekletilmektedir” denildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL