banner
Gündem

SENDE ENGELLİ OLABİLİRSİN!

Düzce yoğun bir kar yağışı altında son haftayı geçirdi. Kar durdu durdu yeniden yağdı. Ana yollar kar temizleme araçları ile ve çalışanların özverili olmaları ile yolları açma çalışmalarını sürdürüldü. Bir..

SENDE ENGELLİ OLABİLİRSİN!

Düzce yoğun bir kar yağışı altında son haftayı geçirdi. Kar durdu durdu yeniden yağdı. Ana yollar kar temizleme araçları ile ve çalışanların özverili olmaları ile yolları açma çalışmalarını sürdürüldü.
Bir kısım yetkililer Başkan Özlü ile, ise sıcak sobanın başında oturup kar temizleme çalışmalarına nezaret ettiklerini resimler ile paylaştılar ama soğukta mücadele edenlerin çektiklerinden haberleri bile olmadı…
Caddelerdeki karlar temizlendi veya eridi ama ara sokaklardaki karlar tamamen havanın durumuna bağlı olarak eridi veya hala bazı yerlerde hala duruyor.
Bu arada Düzce sokaklarına daha önceki belediye başkanları tarafından yaptırılan ve görme engellilerin kaldırımlarda güvenle yürümelerini sağlayan sarı plastik uyarıcılar konulmuştu.
Bu uyarıcıların bazıları zamanla kaldırım tamirlerinden yerinden söküldü yenisi konulmadı, İstanbul caddesine konulan Bergama taşlarının üzerine ise, ya görme engelliler geçmesin diye, yada görme engelliler dikkate alınmadığından hiç plastik uyarıcılar konulmadı.


Kar dolayısıyla valilik önündeki alanda temizlik ekipleri çalışırken kaldırımlardaki sarı işaretler yerinden söküldü, çimenlik alana ya kamyonlar, yada dozerler girdi ,merkezdeki tek kalan yeşilliklerin bir bölümü çökertildi, Valilik önündeki havuzun taşları kırıldı..


Taşlar yenilenebilir, çimen belki zamanla kendini toparlar ama, Valilik gibi önemli bir yere gitmek isteyen görme engelli vatandaşlar artık kendilerine yol gösterecek sarı işaretlerden yararlanamayacaklar..


Acaba bu işaretlerin yok edilmesinin nedeni , başkan Özlü’nün kar çalışmalarında yer alanlara verdiği balık ekmek ve 100 er TL desteğin çalışanlara fazla enerji vermesinden mi kaynaklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL