banner
Gündem

SİZ YİNE DE BENİ TAKİP EDİN!

Düzce belediyesinin, benim ve 15 kişi hakkında savcılığa yaptığı ‘suç duyurusu/ soruşturma’ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sonuçlandı. 2022/4926 no’lu dosyaya göre, ‘hakkımızda’ KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA ilişkin karar verildi. Yani, ‘TAKİPSİZLİK’ kararı…

SİZ YİNE DE BENİ TAKİP EDİN!

Düzce belediyesinin, benim ve 15 kişi hakkında savcılığa yaptığı ‘suç duyurusu/ soruşturma’ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sonuçlandı. 2022/4926 no’lu dosyaya göre, ‘hakkımızda’ KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA ilişkin karar verildi.
Yani, ‘TAKİPSİZLİK’ kararı. Hakkımda ‘takipsizlik’ kararı verildi; ama, siz yine de beni ‘takip’ etmeye devam edin.
*
Bu devirde ‘ifade’ alınması ‘olacak iş değil’. Başınıza her türlü iş gelebilir. Hele ki suç bölümünde, ‘ Hakaret, Kişilerin Huzur ve Sükunu Bozma, Tehdit, Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama, İzinsiz Toplanmak’ bulunuyorsa.
İyi ki, bunca olumsuzluğa karşın hâlâ, yasaları, hukuku hakkaniyetli bir şekilde uygulayan polis ve savcılar var.
*
Beni en çok SUÇ bölümündeki iddialar rahatsız etti. Mesela, ‘HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK VE AŞAĞILAMA’ gibi.
Biraz uzun bir yazı olacak; ama okumanızı öneriyorum.
*
Tarih: Şubat 2019. Ak partili belediye başkan adayı Faruk Özlü, seçim propagandası için Aziziye’de bir konuşma yapıyor. (Arşiv unutmuyor). ‘İYİ Parti, CHP ve HDP ittifak yaparak seçime gidiyorlar. Karşıda bir ittifak var. İster Millet İttifakı denilsin, ister ZİLLET İttifakı denilsin. Karşıda bir ittifak var ve çok tehlikeli bir ittifak var.”
*
Size, Ak parti döneminde basına yansıyan, insanları inciten/aşağılayan sözlerden bir demet sunuyorum. Not alabildiklerimi yazıyorum, yani fazlası değil, eksiği var.
*
Ananı da al git. ■ Başbakan sensin ister asarsın ister kesersin. ■ Böyle sanatın içine tükürürüm. ■ Karakteri bozuk şehit babaları da var. ■ Ak parti’ye karşı çıkanların kanı bozuk. ■ Bize attıkları yumurtaları yeselerdi beyinleri gelişirdi. ■ Dekolte giyen kadınlar tecavüzü göze almalı. ■ Eşinin dans etmesine izin veren erkek deyyustur. ■ Örtüsüz kadın ya satılıktır, ya kiralıktır. ■ Biz Ak partiyiz, bize Akp diyenler edepsizdir, iftiracıdır. ■ Engellileri adam yerine koyduk. ■ Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. ■ Afedersin çok daha çirkin, Ermeni diyenler oldu. ■ Tabela dar geldi TC’yi attık. ■ Tecavüze uğrayanlar doğursun, gerekirse devlet bakar. ■ Gazetecileri tasmalarından kurtardık. ■ İki ayyaş. ■ Anıtkabir’i de yıkarız elhamdülillah.■ Yolsuzluğa hırsızlık demek, dinen iftiradır. ■ Vampir. ■ Cibilliyetsiz, şerefsiz ■ İki cihanda lekeli. ■ Evladı yok, çoluk çocuk nedir bilmez. ■ Binali kalırsa yaşadık, milletin orasına koyacağız. ■ Ben bu ülkede cahil, okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum, ülkeyi ayakta tutacak olan cahil halktır. ■ Birbirini tanımamayan bir erkekle bir kadın asansöre binerse, halvet olur. ■ Bir kadınla bir erkeğin nikahsız olarak ellerinin değmesi, tokalaşmaları, ateş tutmaktan daha korkunçtur, caiz değildir. ■ Sevişirken elbiselerinizi çıkarmayın, soyunursanız melekler dışarı çıkar, doğacak çocuk şeytanın nasibi olur. ■ Deve sidiği şifalıdır. ■ Sanatçı müsveddeleri, yargıya hesap verecekler. ■ Millet değil zillet. ■ Ulan, kendine gel terbiyesiz, beyni sulanmış, aklı git gel yapıyor, be ahmak, bunun bedelini ödeyecek, yanına bırakmam. ■ Daha neler olacak neler. ■ Havva annemize uzanan dilleri koparmak görevimizdir. ■ Soros çocuğu, operasyon çocuğu, hayvandan aşağı.
*
Ve içinizden biri, Bülent Arınç. TBMM Başkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği yapan, AKP kurucularından Bülent Arınç, “Bugün maalesef çok önemli kelimeler çok önemsiz ve özensiz bir şekilde kullanılıyor. ‘Şerefsiz, ahlaksız, haysiyetsiz, çamur, sen şunun, sen bunun çocuğusun vs…’ Bu sözler bırakın siyasetçiye bir maganda, maço erkeğin bile ağzına yakışmayan şeylerdir” diye konuştu.
Siyasilere ‘üslup’ çağrısı yapan Arınç, “Kötü günleri hatırlatmak istemiyorum ama siyasetin kavgasının halka yayılması tasvip edilemez” diye uyardı. Arınç siyasilere, “Bugünkü gidişattan memnun değilim. Herkes elindeki silahı bırakmalı, barış çubuğu tüttürmeli. Artık bu üslup terk edilsin. Bu üslup halkta gerginliğe yol açıyor. Lütfen birbirimize saygılı olalım” diye seslendi.
*
Ve sonuç.
Terazinin iki kefesi var; ikisi birden sizin değil; sadece biri sizin, diğeri sizin değil!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL