banner
Düzce Yerel

SORUYORUZ ! SAĞLIKLI ET YİYOR MUYUZ?

Düzce belediyesine ait et kombinasının modernleşeceği ile ilgili belediye başkanı Faruk Özlü’nün 500 gün kitabında bilgiler yer alıyordu. Bu kitapta yazılana göre modern bir et kombinası tesisinin kurulmasına başladık deniyordu…

SORUYORUZ ! SAĞLIKLI ET YİYOR MUYUZ?

Düzce belediyesine ait et kombinasının modernleşeceği ile ilgili belediye başkanı Faruk Özlü’nün 500 gün kitabında bilgiler yer alıyordu. Bu kitapta yazılana göre modern bir et kombinası tesisinin kurulmasına başladık deniyordu. Kombina ile ilgili gelen haberler bir kaç satır öncesinde yazdıklarımıza hiç benzemiyor. Et kombinasının özelleştirilmesi önce fiyasko ile sonuçlandı. Düzce’liler ellerini buradan çektiler. Halen burayı Adapazarı’ndan bir firma yada kişi işletiyormuş. Düzce’linin temiz ve hijyenik ortamlarda et yemesi gerekirken ortamın sağlıklı olmadığı bilgileri geliyor. Hayvan kesim fiatlarının pahalı olması ortamda başta Afgan kökenliler olmak üzere yurdumuza dışardan gelen yabancı uyruklular tarafından kesimlerin yapıldığı iddia ediliyor. Düzce’liler ise  hem temizliklerinden hem de ucuz fiyatlarla kesimler yapıldığından çevre il ve ilçelerdeki kombinaları  tercih ediyorlar.

SORUYORUZ

1-Et kombinasında kesim yapan Afgan yada yabancı kökenliler kombinada kalıyorlar mı ?

2-akşam saatlerinde kaçak olarak hayvan kesimi yapılıyor mu ?

3-Kaçak kesim yapılıyor ise kesilen hayvanlar hastalıklı iddiası doğru mu ?

4-Kaçak kesimler yapılıyor ise buna kim izin veriyor ? kesilen hayvanlar veteriner kontrolünden geçiriliyor mu ?

5-Düzce belediyesi tarafından Her ay düzenli kira tahsilatı yapılıyor mu ?

6-Düzce belediyesi Düzenli olarak suyunun akması gereken mezbahada suları kesti mi ? Kesti ise nedeni nedir.

7-Düzce belediyesinin  500 gün kitabında “sınırlı sayıda faaliyet gösteren et kombinemizi daha çok üretim yapan ve yıllık 300 bin TL gelir kazanan bir yapıya kavuşturduk” sözleri yalan mı oldu.

8-Düzce belediyesinin Mezbahadan kira veya başka alacakları varmıdır. ?

Bu sorulara kapalı kutu haline gelen belediyeden  cevap gelmeyeceğini biliyoruz ama Düzce’linin sağlıklı et yiyip yemediği hakkındaki kamu oyundaki tereddütlerinden  kurtarılmasını istiyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL