banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Söz verip çözmediğiniz sorunları çözün

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, her  24 Kasım Öğretmenler gününde dinlemeye alıştıkları söylemleri artık duymak istemediklerini belirterek, “En büyük temennimiz bizzat öğretmenlerimiz tarafından ortaya konulan sorunların çözülmesi, beklentilerin..

Söz verip çözmediğiniz sorunları çözün

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, her  24 Kasım Öğretmenler gününde dinlemeye alıştıkları söylemleri artık duymak istemediklerini belirterek, “En büyük temennimiz bizzat öğretmenlerimiz tarafından ortaya konulan sorunların çözülmesi, beklentilerin karşılanmasıdır. Her öğretmenler gününde dinlemeye alıştığımız söylemleri artık duymak istemiyoruz” dedi.

 

Bugüne kadar söz verilen ancak bir türlü gerçekleştirilmeyen sorunların bir an önce çözülmesini isteyen Şişman, “  3600 ek gösterge, Öğretmenlik Meslek Kanunu, Tüm ödemelerin maaşlara yansıtılması, gibi söz verilen ancak bir türlü gerçekleştirilmeyen sorunlarımız bir an önce çözülmelidir” dedi.

Şişman, “Öğretmenler olarak yaptığımız görevin önemini biliyoruz ve bu şuurla hareket ediyoruz. “Öğretmenin itibarı MEB’in namusudur.” sloganı ile biz şuna inanıyoruz ki: Eğitimin taşıyıcı kolonu öğretmendir. Diğer tüm değişkenler öğretmenden sonra gelir. Öğretmeni huzurlu kılmadan, öğretmenlerimizin beklentilerini karşılamadan, öğretmen eksikliğini gidermeden eğitimde başarı elde etmek mümkün değildir” dedi.

Şişman, “ Millet Mekteplerinin açıldığı ve Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihi bizim için çok anlamlıdır, değerlidir. Devletimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Atatürk’ü bu özel günde özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz. Öte yandan kalleş PKK tarafından katledilen Neşe Alten, Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz ve daha nice şehit öğretmenimizi de minnetle yâd ediyoruz. Toprak bütünlüğümüze, birlik ve dirliğimize kast eden, bir ülkenin kalkınmasının itici gücü olan eğitimi zayıflatmaya çabalayan bölücüler bilsin ki; bu ülkede “Neşe Altenler”, “Aybüke Yalçınlar”, “Necmettin” Yılmaz’lar tükenmez.Varlığını, bilgisini, birikimini ülkemizin geleceğine adayan öğretmenlerimiz, Öğretmenler Günü’nün gururunu yaşıyorlar. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bu vesileyle kutlarız” dedi. .

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL