banner
Düzce Yerel

SÜPÜR!

Evimizin derlenip/toparlanması, PİSLİKLERDEN arındırılması için güzel bir düzen bulunuyor. Annemin yaptığı iyi işlerden biri de budur.  Ablamla kardeşimi bu konuda çok iyi disipline etti, evin temizlenmesini sıraya koydu. Evimizi bir..

SÜPÜR!

Evimizin derlenip/toparlanması, PİSLİKLERDEN arındırılması için güzel bir düzen bulunuyor. Annemin yaptığı iyi işlerden biri de budur.  Ablamla kardeşimi bu konuda çok iyi disipline etti, evin temizlenmesini sıraya koydu. Evimizi bir gün ablam SÜPÜRÜYOR, sonraki gün kardeşim.

Gazeteciliğimden ötürü haberlerle çok haşır/neşir oluyorum. Dergi, gazete hazırlıyorum. Adil, eşit, hakça ve özgürce yaşam taleplerimiz, kötü yönetime karşı duruş için yorumlar yapıyorum. Birden odama ya ablam ya kardeşim giriyor. Ellerinde süpürge…

SÜPÜR!

Ben, ‘ne oluyor’ dememe kalmadan, cevap veriyorlar: ‘Ne yapalım annemin talimatı’

Babamın gözünü para hırsı bürümüş; göz rengi kahverengi ama ‘yeşil, yeşil’ bakıyor. Dış güçlerle bağlantılı çalıştığından son zamanlarda e-ticaret ile ilgileniyor. Fahiş fiyatlar aldı başını gidiyor; bunun üzerine telefonda KÖŞE BAŞIMIZDAKİ market sahibine basıyor fırçayı: “ Fahiş-e’nin fiyatının girdisi-çıktısı mı olur, p.venk”

SÜPÜR!

Annemin,  TEKBİR’lerle gerçekleştirdiği TEK-BİR yönetimle olan iyi ilişkilerden ötürü evimize zaman zaman oğluna/kızına iş arayanlar gelir. Maksat torpil olsun.

SÜPÜR!

Dayım çiftçilikle uğraşıyor. Önceki akşam uğradı, annemle konuşuyorlar. Ama sesleri ara ara yükseliyor. Dayım escort bakırköy habire traktörünü sattığını söylüyor, icra’dan bahsediyor, ürününün para etmediğinden, zarar ettiğinden dem vuruyor. Annem dem’i yanlış anlıyor, çay ikramı istiyor.

SÜPÜR!

Teyzem bize uzak değil, sokağın öbür ucunda oturuyor.  Komşularla arası da çok iyi. Teyzem annemin komşularla ilişkilerinin bozulduğuna dikkat çekerek, ‘ SIFIR olan sorunu SIRF sorun haline getirdi’ diyerek, yakındı.

SÜPÜR!

Orayı süpür, burayı süpür, evimizin her tarafı elden geçiyor… Lakin, annem hiç memnun değil. Ne ablamın, ne de kardeşimin SÜPÜR’mesinden mutlu olmuyor. Sonunda ikisini de aldı karşısına  “ Anlaşıldı, bu süpürme işini beceremiyorsunuz. Sizi bu konuda uzman olan birine, CÜNEYD KAPSU’ya ders almaya göndereceğim!”

SÜPÜR!

(*) Polisler, Tekirdağ’da hakkını arayan işçilere  amirlerinin ‘Süpür’ talimatı ile müdahale etti

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL