banner
Düzce Yerel Ekonomi Genel Güncel Gündem

SUYA YÜZDE 25 ZAM

 Düzce Belediyesi dün akşamki meclis toplantısında, su ve mezarlık ücretlerine  AK Partili meclis üyelerinin ‘EVET’ vermesi sonucu yüzde 25 civarında zam yapıldı.   Geçtiğimiz yıl su ve mezarlık hizmetleri gibi..

SUYA YÜZDE 25 ZAM

 Düzce Belediyesi dün akşamki meclis toplantısında, su ve mezarlık ücretlerine  AK Partili meclis üyelerinin ‘EVET’ vermesi sonucu yüzde 25 civarında zam yapıldı.

 

Geçtiğimiz yıl su ve mezarlık hizmetleri gibi bir çok kaleme yüzde 30 civarında zam yapan Düzce Belediyesi, 2021 yılı fiyatlarını Belediye Meclisinde belirlendi.

Su başta olmak üzere, mezarlık gibi hizmetlere de yüzde 25 zam yapılması teklifini MHP, İYİ Pariti ve CHP’li belediye meclis üyeleri ısrarla red ederken, AK Partili Meclis üyelerinin EVET oyu kullanması sonucu zam meclisten geçti.

Düzceliler yılbaşından itibaren su gibi bir çok kalemde, bu yılki ücretlerden yüzde 25 civarında fazla ücret ödeyecek.

Ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği bu günlerde, Düzce Belediyesinin vatandaşı düşünmeden yaptığı bu zam, bir çok aileyi zor durumda bırakacak. Her fırsatta su faturalarının tahsilatında zorlandıklarını dile getiren belediye yetkilileri, zamlı faturaları vatandaştan nasıl tahsil edecek sorusu kafaları karıştırırken, pandemi sürecinde faturasını ödeyemeyenin suyunu mu kesecek merak ediliyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL