banner
Güncel

TEK KELİME İLE BİTİK KENT

Düzce hep siyasilerinden ve kendisinin tanımadıklarına oy vermeye zorlanarak seçtirilen vekillerinden, başkanlarından çekti. Bunu ben, sevmediğiniz, beğenmediğiniz bir yemeğin masaya konulmasına ve sonra da yiyeceksin, yemezsen başka yemek vermeyiz denilmesine..

TEK KELİME İLE BİTİK KENT

Düzce hep siyasilerinden ve kendisinin tanımadıklarına oy vermeye zorlanarak seçtirilen vekillerinden, başkanlarından çekti.

Bunu ben, sevmediğiniz, beğenmediğiniz bir yemeğin masaya konulmasına ve sonra da yiyeceksin, yemezsen başka yemek vermeyiz denilmesine benzetiyorum….

Her geçen seçimde de bu sofraya konulan yemek tatsız tuzsuz bir hale geliyor. İstemiyorsunuz ve kafanızdaki “Nasrettin hocanın göle maya çalmasını açıklaması gibi ya…tutarsa, yada başka kime vereyim düşüncesi  ile” yine önünüze konulan ama tanımadığınız adını seçimler dolayısıyla öğrendiğiniz, sonrada 3 vekilinizin adını tek seferde sayamayacağınız hale gelmeniz kadar doğal hiçbir şey olmayacaktır.

Aynı şey belediye başkanınız için de geçerli .. Başkan sokaklara olur olmaz her şeyde afişini astırmaktan çekinmediği gibi artık yapacakları ciddide bu afişler ile  de olsa bıkkınlık yaratmaya başladı…Allahtan bakanlık yaptığı 24 Mayıs 2016 – 10 Temmuz 2018 tarihleri arasında resimlerini Türkiye’nin dört bir tarafına astırmadığına şükrediyoruz.

Bakanlık yaptığı sıralarda bayramlarda özellikle dini bayramların törenlerinde yer alırdı ve ilk sırada olurdu. Sonra bakan iken önünde olduğu Vali’nin, başkan olunca  arkasına düşeceği için, dini bayramlara katılmadı. Resmi bayramları zaten hatırlamadı, ülke için önemli olan günlerde ise bir zamanlar Cumhurbaşkanlarının aniden hastalanmaları gibi başkanın da ortalıktan kaybolma hikayeleri  başladı. Son ramazan bayramlarında pandemi dolayısıyla resmi bayramlaşma olmayınca da bekli de ilk kez bu bayramı kimse suçlamayacak. Katıldı katılmadı polemiği yapılmayacak diyerek, çok rahat geçirdi…

Geçirdi geçirmesine de ,sorunlar artık boyu aştı.. İstanbul caddesi öyle olacak böyle olacak masalları arasında sokağa çıkma yasağını fırsat bildi 350 metre olduğu söylenen İSTANBUL CADDESİNİ ,Mehmet Keleş’ten anı kalmaması için kökünden kazıdı ..30 cm aşağıya gömüldüğü söylenen doğalgaz borularının en az 80 cm aşağıda olduğunu daha yukarda olmasının mümkün olmadığını o dönemlerde Düzce’de olmadığından bilmiyordu….Doğal taş döşeyeceğiz dediği 350 metrelik alanın tabanına beton döktü ,eğimi ortaya verdi. Kenarlarda kalan yağmur kanallarına suyun gitmesini engellemek için her şeyi yaptı. Eğim 350 metrelik hayal caddenin ortasında olunca ve altında da beton olunca her yıl yağan şiddetli yağmurlarda suların akacağı, toprağa ulaşacak alanda kalmayınca çevreyi sel basma ihtimali dolayısıyla da, başkanın her yağmurda hatırlanması kaçınılmaz hale geldi…. !

17 mayısta yol bitecekti.. Ağaçlar söküldüğü yerlere değil yeni açılan çukurlara dikelecek, doğal taşlar ile döşenecekti.. Bu gün sokağa çıkanlar gördünüz mü taşları ? gördüyseniz ne mutlu,…Görmediyseniz doğal taşlar yetişmedi denilecekse lütfen bu kocaman masala inanmayın

1-İstanbul caddesi 350 metre değil… Düzce haritasına tam olarak bak başkan!!! Caddenin nereden başlayıp bittiğini de öğren…

2- Bu kadar alanda bile işler 24 saat esası ile çalışıldığı söylenmesine rağmen başarılamadı ise, taşların aylar önce hazırlandığı masalıda mı hayaldi…

24 saat esasına göre çalışılıyor ise arifeden beri tık olmayan çalışma neden durdu… Çalışanlara verecek fazla mesai ücretini ödeyecek paranız mı yoktu..

***

Bir başka sorun

Düzce’nin tek bir katlı otoparkı var…

İSMAİL BAYRAM zamanında yapıldı.  Arsa sahipleri ile anlaşma yapılarak sonra Keleş zamanında da sorun yoktu. Siz BAŞKAN olunca  Düzce’de ki her şey gibi burada da sorunlar çıktı.. Önce mal sahipleri ile sorunları yaşadınız. Sonra kendi kendinize otoparkın işletmeciliğini ve yıkamayı kiraya verdiniz, mal sahipleri isyan etti. Mahkemelik duruma düştünüz, yada düşmek üzeresiniz ,mal sahibi  yıkamayı ben işleteceğim diyor kiraya verdiğiniz katlı otoparkı  istiyorlar, kiracı ise aracını düşük fiyatla satıp ihaleye girdiğini söylüyor, adamlar boyatalım kiradan düşelim dediler olmaz dediniz, binanın giderlerinden yağmur yağdığında sular içeriye doluyor, ustasını buldular yaptıralım kiradan düşelim dediler yine olmaz dediniz…

***

Bakın her şeyi siz bilemezsiniz, danışman olarak çevrenizde tuttuklarınız eğer başarılı olsalar bu gün kendi ilçelerindeki belediye başkanlığı görevini sürdürürlerdi…..Dışarıdan da danışmanlarınız var…Eski başkanlara ve danışmanlarınıza kaçar lira huzur hakkı, danışma hakkı ödeniyor ..

Çekinilecek bir şey yok

AÇIKLAYIN…

Birde bu kişilerin danışılacak kadar hangi konularda başarılı olduklarını da….

AÇIKLAYIN…

Gerçekten ciddi, işini yapacak danışmanlara  ihtiyacınız varsa dönün İstanbul  ve Ankara Büyükşehir belediyelerine  başkanlarına rica edin size adam gibi danışmanlar önersinler

***

Bakın son satırda danışmanlar dedim

Anlaşılan siz  ASAR SUYU ile ilgili çalışmayı da yapamayacaksınız..

Size bir öneri…

Yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu bu konularda çok başarılı. Kadıköy’deki kurbağalı dereyi bile kokudan arıttı, çevresini oturulabilir hale getirdi…Gelsinler şu bizim Asar deresini de yapıp gitsinler….

AAAAAAAAAAAA unutmayın Asar Deresi İstanbul caddesi gibi 350 metre değil…sakın bunu da söylemeyi unutmayın….

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Kutlu olsun

YORUMLAR (2)

  1. İshak Ak-Cedidiye Mahallesi Muhtar adayı diyorki:

    Mehmet Bey.Malumunuz Cedidiye Mahallesinde 6.6.2021 pazar Sadece Muhtarlık seçimi olacak.Kısmetse adayız.Yine malumunuz olduğu üzereMahalle stratejik konum itibarı ile İstanbul’un Kadıköy’ü.Köşenizde bizleri de konuk edip yorumlasanız.Malumunuz Emekli 42 yıllık emekli öğretmen ve idarecilik bir yaşıtınız olarak heyecanla bekliyoruz.Saygılar.

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL