banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Tek meydanı da yok etmeyin

Cedidiye Cami Meydanına yapılması planlanan yeni proje ile Düzce’nin kalan tek meydanı da yok olacak.   Düzce Belediyesi’nin Cedidiye Camii meydanı için hazırladığı proje ile Düzce’nin kalan tek meydanı da..

Tek meydanı da yok etmeyin

Cedidiye Cami Meydanına yapılması planlanan yeni proje ile Düzce’nin kalan tek meydanı da yok olacak.

 

Düzce Belediyesi’nin Cedidiye Camii meydanı için hazırladığı proje ile Düzce’nin kalan tek meydanı da yok olacak. Mevcut yapının yıkılarak  yapılacak olan proje de alanın büyük kısmı yapılara ayrılacak. Trafik ışıklarının dibinden başlayacak olan yapılanma caminin dibine doğru geniş L şeklinde olacak ve mevcut meydanı küçültecek.  Projede cadde boyuna yapılacak olan yapılar Cedidiye Caminin önünü kapatacak.

 

ESKİ İLE YENİNİN BAĞINI KOPARTMAYIN

Düzce’ye yeni projeler yapılmasına Düzce Ahali Gazetesi olarak bizlerde destek veriyor ancak;

Düzce’nin kültürel şehir kimliği ile ilgili tüm tarihi dokunun hırpalanması, geçmişten günümüze gelen  oluşumların  yok edilmesi yada yeni projelerle eskiden bağımsız hale getirilmesine karşıyız. Şehir kimliği, geçmişle geleceğin bütünleşmesi ile sağlandığı sürece ilerleme sağlayıp kültürel dokuyu koruyabiliriz.

 

KALAN TEK MEYDANI YOK ETMEYİN

Cedidiye Meydanı Düzce’nin kalan tek meydanı. Buraya yapılacak projenin, hem dokuyu bozmaması, hem tarihi Cedidiye Camiinin önünü kapatmaması, hem de yerli turistlerin ilgisini çekmesi gerekiyor.  Mevcut proje bunların hiç birini sağlamadığı gibi, meydanın küçülmesine, caminin kapanmasına sebep veriyor.

 

CAMİİ SİLÜETİNİ KAPATMAYIN

Cedidiye Cami meydanına, metrekareleri küçük yapılar yaparak, Düzcelilerin sosyal ihtiyaçlarını  da karşılayacak ticaret alanları oluşturulması gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL