banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

ÜST GEÇİTLER DE NORMALLEŞME SÜRECİNE GİRDİ

Olimpiyat kavşağını geçtikten sonraki üst geçit toz toprak içinde. Ne bir temizlik yapılmış, ne de dezenfeksiyon çalışması. Pandemi sürecinde temizlik, hijyen, hayat kurtarır derken, insanların D-100 karayolunu geçmek için zorunlu..

ÜST GEÇİTLER DE NORMALLEŞME SÜRECİNE GİRDİ

Olimpiyat kavşağını geçtikten sonraki üst geçit toz toprak içinde. Ne bir temizlik yapılmış, ne de dezenfeksiyon çalışması.

Pandemi sürecinde temizlik, hijyen, hayat kurtarır derken, insanların D-100 karayolunu geçmek için zorunlu olarak kullandığı üst geçitler pislikten geçilmiyor. Pandeminin ilk başladığı dönemlerde Düzce Belediyesi tarafından dezenfekte bile edilen üst geçitlerde de normalleşme süreci başladı.

Gün içerisinde onlarca insanın kullandığı Olimpiyat kavşağından sonraki üst geçit, yaz boyu bitirilemeyen  kavşak çalışmalarından nasibini almış gibi görünüyor. Baskıda ne kadar  anlaşıldığını bilemiyoruz ancak geçidin merdivenleri ve yürüyüş olanlara tabiri yerinde ise bir karış toz altında. Kavşak çalışmalarından bu yana belli ki Belediye Temizlik İşlerinin görev alanına hiç girememiş olan kavşakta, insanlar dik merdivenleri çıkmak için korkuluklara tutunmak zorunda kalıyor.  İşte o noktada temizlik ve hijyen devreye giriyor. Pandeminin pik yaptığı, vaka sayılarının sürekli arttığı bir dönemde, onlarca insanını tutunduğu, batığı üst geçitler aylardır temizlenmiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL