banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem Sağlık

Vaka artıyor talep artıyor

Düzce’de vaka sayısının her geçen gün arttığı corona virüsten korunmak için vatandaşlar yetkililerin önerilerinin yanı sıra bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için de farklı yöntemlere başvuruyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışan vatandaşlar, aktarlarda..

Vaka artıyor talep artıyor

Düzce’de vaka sayısının her geçen gün arttığı corona virüsten korunmak için vatandaşlar yetkililerin önerilerinin yanı sıra bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için de farklı yöntemlere başvuruyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışan vatandaşlar, aktarlarda satılan bitkisel ürünlere bu yıl önceki yıllara oranla biraz daha fazla  ilgi göstermeye başladı. Özellikle ıhlamur, zencefil, zerdeçal, karanfil, tarçın, havlıcan, udi hindi, lavanta, gibi türlü bitkisel ürünlere ilgi gösteren vatandaşlar sayesinde aktarlarda satışlar arttı. Özellikle son bir haftadır,  TV de uzmanların söylemlerinden  sonra ebegümeci ve Adaçayı bitkilerine de inanılmaz talep oldu.

Kültür Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde hizmet veren Ülkem Bitkicell Sahibi Bülent Serdaroğlu, virüs nedeniyle satışlarda artış yaşandığını belirterek, “Ağırlıklı olarak vatandaşlar bağışıklık sistemini güçlendirici takviye edici bitkiler, extratlar ve antiviral yağlar ile antibiyotik etkisi veren tozlar tüketiyor. Ayrıca arı sütü, bal, propolis de çok tercih ediliyor. Normalde de vücudun bağışıklık sistemini destekleyen ürünlerdi ve kış aylarında vatandaşlar zaten bir çoğunu tüketiyordu. Ancak corona virüsten sonra talep yüzde 50 arttı” dedi.

Fitoterapi sertifikalı Serdaroğlu, “Kış döneminde insanlar bitkisel ürünlere biraz yönelirler. Ama bu virüs dolayısıyla daha çok ilgi oldu. Bağışıklık sistemi güçlendirici bitkilere yönelme var. Ihlamur, zencefil, zerdeçal, havlıcan, tarçın, karanfil gibi bitkilere biraz daha fazla talep var” dedi.

Aylarca süren fitoterapi eğitimlerinde herbalist hocaların, hangi bitkinin hangi hastalığın tedavi sürecine destek sağladığını özellikle anlattıklarını belirten Serdaroğlu, “Özellikle kendi yaptığımız ve bağışıklığı destekleyici karışımlarda, aldığımız eğitimin büyük önemi oluyor. Hangi ürünü ne kadar kullanmanız ve hangi ürünle eşleştirmeniz gerektiğini bilmeniz, hazırladığınız karışımın amacına ulaşmasına katkı sağlıyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL