banner
Düzce Yerel

VALİ ATAY DEPREM TATBİKATINA KATILDI!

İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 İlde eşzamanlı olarak KYK Yerleşkelerinde deprem tatbikatı yapıldı. Düzce’de bulunan 10 Kredi Yurtlar Kurumunda aynı anda gerçekleştirilen deprem tatbikatına, Mahpeyker Kız..

VALİ ATAY DEPREM TATBİKATINA KATILDI!

İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 İlde eşzamanlı olarak KYK Yerleşkelerinde deprem tatbikatı yapıldı.

Düzce’de bulunan 10 Kredi Yurtlar Kurumunda aynı anda gerçekleştirilen deprem tatbikatına, Mahpeyker Kız Öğrenci Yurdunda Düzce Valisi Cevdet Atay ile AFAD, UMKE, arama kurtarma dernekleri, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de katılım sağladı.

“Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye Tatbikatı” Mahpeyker Kız Yurdunda Tatbikat sırasında Vali Atay ve bürokratlar, elleriyle başlarını koruyarak binayı boşalttılar.

Öğrenciler, siren sesinin duyulmasıyla “çök, kapan ve tutun” uygulaması yaptı, ardından yurdu hızlıca boşaltarak toplanma alanına geldi. Burada yapılan sayımın ardından tatbikat tamamlandı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, tatbikatla ilgili bilgi vererek, “Düzce’de Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 10 yurdumuzda yaklaşık 10 bin öğrencimiz ve personelimizle tatbikat gerçekleştirdik.Geçen hafta bu tatbikatların eğitimleri verildi. Arkadaşlarımız deprem gerçeğinin bilincinde olsunlar diye öğrencilerimizle bu tatbikatları gerçekleştireceğiz. Özellikle “çök, kapan ve tutun” hareketinin insanlara sağladığı faydaları zaman içerisinde görecekler” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL