banner
Düzce Yerel

VALİ VE SAĞLIK İL MÜDÜRÜ AYLARDIR ÇALIŞIYOR; BAŞARIYI ÖZLÜ SAHİPLENİYOR!

Düzce’de aylardır Düzce Valisi Cevdet Atay ve Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz, aşılama çalışmaları için gece gündüz çalışıyor. Gezici aşı otobüslerinden tutunda, her caddeye açılan aşı merkezlerine kadar bir çok..

VALİ VE SAĞLIK İL MÜDÜRÜ AYLARDIR ÇALIŞIYOR; BAŞARIYI ÖZLÜ SAHİPLENİYOR!

Düzce’de aylardır Düzce Valisi Cevdet Atay ve Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz, aşılama çalışmaları için gece gündüz çalışıyor. Gezici aşı otobüslerinden tutunda, her caddeye açılan aşı merkezlerine kadar bir çok proje yapan iki kurum, ev ev gezerek insanları aşılamak için çaba harcıyor. Birkaç gün önce Düzce Belediyesi gençleri teşvik etmek için aşı olana çekilişle hediye vereceğini açıkladı. O gün Düzce’de aşılama oranı yüzde 73’lerdeydi. Aradan iki gün geçti ve Aşılama oranı yüzde 75’in üzerine çıkarak Düzce Mavi oldu.

Bunda okulların açılacak olması, hükümetin aşı olmayanları tribünlere, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere PCR testi olmadan almayacağını açıklaması ve hatta iş yerlerine de PCR testi zorunluluğu getirilmesinin önemi büyükken, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü twitter hesabından, bugüne kadar yapılan tüm çalışmaları yok sayarak ‘Çağrımıza kulak verip aşı olan ve #Düzce’mizi bugün mavi yapan hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Şimdi sıra bütün Türkiye’yi mavi yapmakta” dedi.

Halbu ki Özlü aynı gün  08.56’da attığı Tweet’de “#Düzce’mizin ve ülkemizin güzel insanları, bizi tehdit eden küresel salgına (COVID-19) karşı en etkili korunma yolu aşı olmaktır. Aşı olmadıysanız lütfen hemen aşı olun” dedi, 3 dakika sonra Düzce mavi’ye dönünce de ikinci tweeti atarak, “Çağrımıza kulak verip aşı olan ve #Düzce’mizi bugün mavi yapan hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Şimdi sıra bütün Türkiye’yi mavi yapmakta” dedi.

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de Başkan Özlü’nün tweetine, “Kampanyanız ses getirdi. Artık #Düzce masmavi…” diye yazarak bugüne kadar yapılan bütün çalışmaları hiçe saydı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL