banner
Düzce Yerel Gündem

VE ASAR BOYUNDA DA ARTIK AĞAÇ YOK

Düzce Belediyesi’nin ağaç operasyonu hız kesmeden devam ediyor.  İstanbul Caddesi ve Cedidiye Meydanında ki ağaçların ardından Rıhtım Caddesi Asar Deresi boyundaki ağaçlar da bir gece ansızın ortadan kayboldu. Düzce Belediyesi’nin..

VE ASAR BOYUNDA DA ARTIK AĞAÇ YOK

Düzce Belediyesi’nin ağaç operasyonu hız kesmeden devam ediyor.  İstanbul Caddesi ve Cedidiye Meydanında ki ağaçların ardından Rıhtım Caddesi Asar Deresi boyundaki ağaçlar da bir gece ansızın ortadan kayboldu.

Düzce Belediyesi’nin başarılı Park ve Bahçeler Müdürü Kenan Albayrak,  Düzce merkezdeki bütün ağaçları sökerek başka bir alana taşıdı.

İstanbul Caddesi ile başlayan taşıma işlemleri, ardından Cedidiye meydanındaki asırlık ağaçlarla devam etti. Son olarak Asar boyundaki ağaçlar bir gece yarısı operasyonu ile ortadan yok oldu.

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri  2018 yılında Aziziye Mahallesinde yapılacak yol genişletme öncesinde yol üzerinde bulunan ağaçları özel bir araçla taşımıştı. Hem de gündüz gözüyle. Göstere göstere. Hatta sonra basınla fotoğraflarını paylaşmışlardı.

Bu fotoğrafa iyi bakın. Ağacı söken makinenin  yerde kapladığı alana iyi bakın. İstanbul Caddesi ve Asar boyundaki kaldırımlardaki ağaçları sökmek için sizce önce kaldırımlardaki taşların en az bir buçuk metre sökülmesi gerekmiyor mu?

Bizce gerekmeli.

İkinci fotoğrafta da göreceğiniz üzere, bu kaldırımlar gayet sağlıklı kalmış, hatta ve hatta çoğu taş yerinden bile oynamamış.

Uzmanlara göre ağaç söküm işlemlerinde, en az 1 metrelik bir kütle ile ağacın toprakla birlikte çıkartılması gerekiyor. Zarar görmemesi ve yeniden dikildiğinde kurumaması için.

Peki soru şu?

İstanbul Caddesi ve Asar boyundaki ağaçların etrafındaki 20 cm’lik alanla bu ağaçların sağlıklı sökümlerini nasıl yaptınız sayın müdür???

Ağaçları dikenken fotoğraf paylaştınız da sökerken neden söküm işlemlerini fotoğraflamadınız?

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL