banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Viyadük çalışması nerde yapılıyor?

Düzce D-100 Karayolu ile TEM otoyolu Düzce çıkışını birbirine bağlayan yol üzerindeki Fiskobirlik Kavşağındaki trafik sorunun çözmek için 300 metre uzunluğunda viyadük yapılacağını açıklayan Faruk Özlü, 2020 yılında çalışmaların başlayacağını..

Viyadük çalışması nerde yapılıyor?

Düzce D-100 Karayolu ile TEM otoyolu Düzce çıkışını birbirine bağlayan yol üzerindeki Fiskobirlik Kavşağındaki trafik sorunun çözmek için 300 metre uzunluğunda viyadük yapılacağını açıklayan Faruk Özlü, 2020 yılında çalışmaların başlayacağını belirtmişti. Özlü ayrıca “Uzun bir yolun ilk 500 günü” adlı çalışma kitabında viyadük yapımı için altyapı çalışmalarının başladığını yazmıştı. Bu kitap Ağustos ayında basılıp dağıtıldı.

 

1 Nisan 2019 tarihinde Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Faruk Özlü’nün göreve başlamasından tam 5 ay sonra, Düzce için kanayan bir yara olan ve sık sık şikayetlere konu olan fiskobirlik kavşağı bir gece ansızın kapatıldı. Karar her ne kadar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından alınsa da o gece belediye ekipleri yola koyduğu beton bentlerle yolu kapatma işini fiilen gerçekleştiren taraf oldu.

Bunun akabinde her kesimin tepkisine neden olan bu uygulamadan vazgeçilerek 30 Aralık 2019 tarihinde kavşak yeni sinyalizasyon ve yol düzenlemesiyle tekrar trafiğe açıldı. Ancak yan yolların kapatılması ve dönüşlerin daraltılması sebebiyle bu kez çok daha yoğun bir trafikle karşı karşıya kalındı.

İşte tam da bu zamanlara den9k gelen açıklamada, Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce D-100 Karayolu ile TEM otoyolu Düzce çıkışını birbirine bağlayan yol üzerindeki Fiskobirlik Kavşağındaki trafik sorununu çözmek için 300 metre uzunluğunda viyadük yapılacağını açıklayarak, 2020 yılında çalışmaların başlayacağını da belirtmişti.

Gazetemizin baskıya girdiği şu dakika itibariyle yani 29 Ekim 2020 itibarı ile Fiskobirlik kavşağında yapılan herhangi bir alt ve üst yapı çalışması bulunmamakta.

 

Özlü ayrıca Ağustos ayında dağıtılan “Uzun bir yolun ilk 500 günü” adlı çalışma kitabında viyadük yapımı için altyapı çalışmalarının başladığını yazarak aslında başlamayan alt yapı çalışmasını başladı gibi göstermişti.

500 günlük çalışmalarının anlatıldığı kitabın üzerinden 77 gün daha geçti. Yani 77 gün önce alt yapı çalışması başladı dedikleri Fiskobirlik kavşağı viyadük yapımında, Özlü’nün 577. Çalışma iş gününde hala viyadükle ilgili bir çalışma yapılmadığı görülüyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL