banner
Gündem

VİZYONA GEL!!

Düzce Belediyesi’nin akıllı bisiklet ve akıllı scooter ihalesi arasına sıkıştırarak İzmirli bir firmaya verdiği büfeler kurulmaya başladı. Hepimizin unutamadığı depremle birlikte hayatımıza giren ve yıllardır kaldırmaya çalıştığımız konteynırlar, Düzce Belediyesi..

VİZYONA GEL!!

Düzce Belediyesi’nin akıllı bisiklet ve akıllı scooter ihalesi arasına sıkıştırarak İzmirli bir firmaya verdiği büfeler kurulmaya başladı. Hepimizin unutamadığı depremle birlikte hayatımıza giren ve yıllardır kaldırmaya çalıştığımız konteynırlar, Düzce Belediyesi eliyle 7 noktada karşımıza dikildi.

Düzce Belediyesi’nin olmayan bisiklet yolları için açtığı akıllı bisiklet ve akıllı scooter ihalesinin şartnamesine gizleyerek ihale ettiği kendi deyimi ile 7 büfenin kurulum çalışmaları başladı. İş kollarından bir tanesinin savunma sanayi olduğu İzmirli bir firma, ilk iş olarak akıllı bisiklet ve scoteerlar yerine büfeleri kurmak oldu.

Düzce Krempark AVM’nin önüne Pazar günü kurulan büfe görenleri şaşkına uğrattı. Siyah bir konteynerdan yapılan büfe, görsel olarak gözlere hitap etmekten oldukça uzak. Fotoğraflarda içinde ocak bile bulunan büfenin, büfeden ziyade küçük bir lokanta yada pasta evi  gibi görünmesi, akıllara farklı soruları getirdi.

AVM yolunun tam ortasına konulan büfe, konum olarak da insanların geçişini engelleyecek gibi konumlandırılarak AVM alanına ana girişi kapatmış.  İki yan giriş açık bırakılmış.

Tam olarak yerleştirilmesi tamamlanmamış olan büfenin sağında solunda, önünde arkasında bir şarj istasyonu olmaması, aslında büfelerin akıllı bisiklet yada scooterlarla  alakalarının olmadığını gösteriyor.

Bu ucube büfenin yapılış amacı, konumlandırılacakları noktalar neye göre belirlendi?

Büfelerin şekli ve şemali  belediye başkanının vizyonuna yakıştı mı?

Kenti yeniden imar edip, vizyoner bir kimliğe büründüreceğini her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Özlü’nün vizyon dediği konteyner büfe mi?

İhalenin şartnamesi içinde 7 büfe diye yazarken, keşke büfelerin neye benzeyeceğini de yazsaydınız.

Konteynerlar bizim hayatımıza depremle girdi. Bir çok ilçe belediyesi konteyner yapıları yıkıp, ilçelerine vizyon katmaya çalışırken, sizlerin 7 noktaya konteyner bozması büfe yerleştirmeniz akıl alır gibi değil.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL