banner
Gündem

HAİNCE VE KALLEŞÇE SALDIRIYI KINIYORUZ!

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın yaptığı açıklamada, ” El-Bab Kızılay Sevgi Mağazaları’nda görevli personelimizin bulunduğu, ön tarafında ve tavanında Kızılay amblemi bulunan araca iki araç içerisinden çapraz ateşe tutulmak..

HAİNCE VE KALLEŞÇE SALDIRIYI KINIYORUZ!

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın yaptığı açıklamada, ” El-Bab Kızılay Sevgi Mağazaları’nda görevli personelimizin bulunduğu, ön tarafında ve tavanında Kızılay amblemi bulunan araca iki araç içerisinden çapraz ateşe tutulmak suretiyle silahlı saldırı gerçekleşti. El-Bab bölgesindeki bu saldırıda 1 personelimiz hafif yaralandı, 1 personelimiz yara almadan kurtuldu ama 1 kardeşimizi maalesef kaybettik. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

‘HAİNCE VE KALLEŞÇE SALDIRIYI KINIYORUZ’

Aydın, masum insanlara hizmet götürüldüğünü belirterek, “Bununla ilgili kınama mesajları geliyor. Bunu lanetliyoruz. Her şeyden önce terör saldırısı ve en masum insanlara yardım götürmeye çalışan bir yardım kuruluşundan bahsediyoruz. Uluslararası yardım kuruluşu ve savaş halinde dahi dokunulmazlığı olan uluslararası anlaşmalara göre dokunulmazlığı bulunan bir kurum. Bu kurumun aracı hem yanlarında hem tavanında hem önünde çok açık ve net şekilde amblemleri olan ve sadece yardım amacıyla buraya gitmiş. Yardım için çırpınan insanlara bu şekilde haince ve kalleşçe saldırıyı gördük. Ama terörist işte, kalleşler. Kalleşçe kendilerine yakışan bir davranışta bulundular. Hepsini lanetliyoruz, kınıyoruz. Allah böyle acıları bir daha bizlere yaşatmasın” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL