banner
Gündem

YARIN VALİLİK ÖNÜNE DE BÜFE KOYACAK MISINIZ?

Hafta sonu Düzcelilerin gündemini bomba gibi düşen oradan oraya gezen büfeler konusuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Düzce Teşkilatı adına Belediye Meclis Gurup Başkan vekili Ender Çakar, bu durumun..

YARIN VALİLİK ÖNÜNE DE BÜFE KOYACAK MISINIZ?

Hafta sonu Düzcelilerin gündemini bomba gibi düşen oradan oraya gezen büfeler konusuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Düzce Teşkilatı adına Belediye Meclis Gurup Başkan vekili Ender Çakar, bu durumun bir yönetim zafiyeti olduğunu belirterek, Düzce Belediyesi’ne sorular sordu.

Düzce’nin muhtelif yerlerine konan ve vatandaşların büyük tepkisine sebep olan Büfelerle ilgili İyi Parti Teşkilatları adına bir açıklama yapan Belediye Meclis Grubup başkan Vekili Ender Çakar, konuyla ilgili Düzce Belediyesi’ne sorular sordu. Çakar, “ “Hafta sonu, Cumartesi günü, Düzce’nin en önemli simgelerinden ve meydanlarından olan Cedidiye Meydanına şehrin çeşitli yerlerine konan ve konmaya devam eden büfelerden birisi daha konmuş ve sonra aynı büfe bulunduğu yerden kaldırılmıştır” dedi.
Bu durumun bir yönetim zafiyeti olduğunu belirten Çakar, “Bize göre yönetim zafiyetinin ve keyfiyetin en görünür hali olan bu plansızlığın sebeplerini sormak ve yetkililerin yanıtlarını kamuoyu ile paylaşmasını istiyoruz” diyerek sorularını sıraladı;
“1) Konteyner tipli Büfe Cedidiye meydanına neden konmuştur?
2) Konteyner tipli Büfe Cedidiye Meydanından neden kaldırılmıştır ?
3) Konteyner tipli Büfeyi Cedidiye Meydanına kim koymuştur, Cedidiye meydanından kim kaldırmıştır?
4) Konteyner tipli Büfenin yeni yeri nasıl belirlenmiştir ?
5) Konteyner tipli büfeler kaldırımlara konmaktadır. Kaldırımlar kamuya ait olup, halkın olan bir yerin işgali nasıl açıklanabilir?
6) Bu büfeler ticari işletmedir, işletme açılış ruhsatı alabilmesi için kapı numarası gerekmektedir. Sürekli yer değiştiren bu büfelerin işletme açılış ruhsatı olmadan elektrik ve su aboneliği nasıl alınabilmiştim?
7) Keyfe göre her hangi bir yere koyulabildiğini anladığımız bu büfelerin yarın Valilik binasının önüne koymayacağının garantisini kim verebilir?”
Çakar, “Biz İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak bu keyfi tavrı reddediyoruz. Türkiye bir hukuk devletidir. Herkes hukuka ve kamu düzenine saygılı olmak zorundadır.
Düzce bizim evimiz sloganını sık sık kullanan Faruk Özlü bu sebeple Düzce’nin sadece belediye başkanı olduğunu unutmuş ve Düzce’yi kendine mi ait sanmaktadır. Düzce sahipsiz değildir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL