banner
Düzce Yerel

YENİ IZDIRAP BAŞLIYOR!

Düzce belediye BAŞKAN’ı Faruk Özlü tarafından il merkezini güzelleştireceğim diyerek ortaya atılan fikir halk tarafından kabul edilse de edilmese de yıkım başlamak üzere gibi görülüyor. Cedidiye Camisinin meydanında bulunan dükkanlar..

YENİ IZDIRAP BAŞLIYOR!

Düzce belediye BAŞKAN’ı Faruk Özlü tarafından il merkezini güzelleştireceğim diyerek ortaya atılan fikir halk tarafından kabul edilse de edilmese de yıkım başlamak üzere gibi görülüyor.
Cedidiye Camisinin meydanında bulunan dükkanlar boşaltılmaya başlandı. BAŞKAN Faruk Özlü bu alanı kaybettirecek şekilde projeler hazırlatmış bunları kamu oyuna sormadan kendince beğenmişti. Dükkanlarda oturanların itirazları üzerine binalar yıkılamamıştı… Projede Düzce’de hiç olmamış şekilde binalar yapılması düşünülüyordu. Ve tarihi görüntüsü olan binalar gibi inşaat yapılacağı söyleniyordu.
Daha da ötesi Cedidiye meydanı daraltılıyordu. Bu daraltmanın nedeni ise belediyeye dükkan kazandırmak içindi…
Meydan sıkıntısı çekilen Düzce’nin merkezindeki bir alanda böylece tarihe karışmış olacak…
Düzce belediyesi bu güne kadar başladığı neredeyse tüm işleri zamanında bitiremedi, İstanbul caddesindeki İş bankasının yanındaki alan kazılalı 3 ayı geçti. Ama Koca bir afiş dışında hiçbir çalışma alanda yapılmadı. Hatta bir bina yapılırken , binanın nasıl olacağını gösteren afiş ,hatta inşaatın kimin olduğunu, kaç katlı olacağını imar iznini gösteren tabela asılmadı. Şimdi aynı şey Cedidiye meydanındaki alan için söz konusu olacak…


Yeni yapılacak denilen binanın çukuru açılacak ve öyle kalacak..
Belediye tüm işlerini bir çok konuda adı geçen BELTAŞ’a yaptırdığından yine inşaat BELTAŞ’a verecek… BELTAŞ ihaleyi yine dedikodulara aldırmadan dedikodulara neden olan firmaya yaptıracak…
Ve
Dedikodular alıp başını gidecek ama BELTAŞ’da kimse ortaya çıkan konulara kendi üstlerine almayacaklar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL