banner
Düzce Yerel Gündem

YÜKLÜ TAZMİNAT ÖDEYEBİLİR

Düzce belediyesi tarafından 2012 yılında ,zamanın belediye başkanı İsmail Bayram’ın büyük çabaları ile yaptırılan Düzce belediyesi Bayramzade katlı otoparkı kapandı. Uzun süre Düzce Belediyesi bünyesinde çalıştırılan katlı otopark ,Orhan Bayram..

YÜKLÜ TAZMİNAT ÖDEYEBİLİR

Düzce belediyesi tarafından 2012 yılında ,zamanın belediye başkanı İsmail Bayram’ın büyük çabaları ile yaptırılan Düzce belediyesi Bayramzade katlı otoparkı kapandı.

Uzun süre Düzce Belediyesi bünyesinde çalıştırılan katlı otopark ,Orhan Bayram ve kardeşlerinin arsalarına ikili ortaklıkla belediye tarafından yapılmıştı. O günlerde belediye ile yapılan anlaşmada, binanın otopark dışında kullanılmama şartı  ve katlı otoparkı belediyenin işletme şartları bulunuyordu.

Faruk Özlü dönemi ile birlikte katlı otopark ihaleye çıkarıldı. Otoparkın sözleşme şartlarına aykırı olması dolayısıyla mal sahipleri belediyeyi mahkemeye verdi. Belediyenin usulüne uygun işlem yapmaması üzerine ihale ile otopark işletmesini alan firma 11 haziran gününden itibaren otoparktan çıktı.

Düzce’nin tek Kapalı otoparkı da böylece kapanmış oldu. Kapanan katlı otoparkın kapısına ise bu dönemde esamesi kalmayan Yeypaş’ın tabelaları kondu ve üzerine de içerde aracı kalanların belediyeye başvurmaları istendi.

Arsa sahipleri ile mahkeme devam ederken, sözleşmeye aykırı olarak otoparkı ihale ile müstecire veren belediye hakkında ,müstecirin de 500 bin tl lik dava açtığı da ortaya çıktı.

Mal sahipleri tarafından açılan dava ,belediye aleyhinde sonuçlanırsa Özlü döneminde ekonomik sıkıntılardan bahsedilirken bir de usulüne uygun yapılmayan ihale dolayısıyla belediye tazminat ödemek zorunda kalacak..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL