banner
Düzce Yerel

YURT SORUNU!

Üniversiteyi kazanan gençler ve ailelerinin en önemli sorunu yurt sorunudur. Bu sorunu çözen iktidar iki çocuk yetiştirmiş biri olarak şahsen benim oyumu alır. Yurt sorununun çözümü aynı zamanda gençleri tarikat..

YURT SORUNU!

Üniversiteyi kazanan gençler ve ailelerinin en önemli sorunu yurt sorunudur. Bu sorunu çözen iktidar iki çocuk yetiştirmiş biri olarak şahsen benim oyumu alır.

Yurt sorununun çözümü aynı zamanda gençleri tarikat ve cemaatların elinden de kurtarır.

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri de budur. Okuyan her öğrencisine  bir oda bir yatak üç öğün yemek vermek. O kadar zor mu bunu yapmak?

Bir bakan dedi ki: “Aslında yurt sorunu kullanılıyor, abartılıyor durum söylendiği gibi değil.”

Sayın bakanım durum sizin söylediğiniz gibi de değil. Türkiye’de 8 milyon 240 bin 997 üniversite öğrencisi var. KYK yurt kapasitesi 696 bin 966… Yani her 12 öğrenciden 1 tanesi yurt bulabiliyor…(Alıntı) Bu tablonun olduğu yerde yurt sorunu fazlasıyla vardır. Sorunu inkar etmek ve/veya saklamakla sorun ortadan kalkmıyor. Aksine olduğu gibi bütün gerçekliğiyle ortada duruyor.

Bir şey sorun olarak kabul edilmezse zaten sorun olmuyor. Eğer sorun olarak kabul edilirse en azından çözmek için bir şeyler yapmak gerekir. Sorun da çözülmüş olur.

Bu sorun bu günün sorunu da değildir. Önceki iktidarlar sorunun üzerine yatmış ve bu konuda hiçbir şey yapmamıştır.

Tarikat ve cemaatler bu yoldan yürüyerek eleman temin etmektedir. Konu bu nedenle de önemlidir.

Devlet her öğrenciye bir yatak bir masa temin etmeli cebine de en az 500 ₺ de karşılıksız burs koymalıdır.

 

RIDVAN MAAŞ???

Not: Anlaşılan  Rıdvan bu işi meccanen yapıyor. Kendisinden özür diliyorum.

Şimdinin en önemli sorusu bu. Rıdvan Dilmen’in aldığı maaş soruluyor. Belli ki Rıdvan astronomik bir maaş alıyor. TRT sessizlik içinde. İktidar kanadı söz gümüş se sükut altındır modunda. İşin enteresan tarafı Rıdvan da sessizlik içinde.

İşler böyle gaydasında giderken birden biri çıkar ve “Rıdvan kaç para maaş alıyor diye sorar.” Belli ki fitne tohumları ekiyor. Sana ne elalemin maaşından. İyi ki ticari sır kategorisine sokmadılar. Ama bu maaşların üzerindeki esrar perdesi aralanmalı. Belki de az maaş alıyordur. Darda kalmasın diye yardım edeceğiz. Biz futbolcumuz eski de olsa yardım ederiz.

Haydi Rıdvan, haydi TRT haydin de şu maaşı açıklayın da millet meraktan çatlayacak. Merakla bekliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL