banner
Düzce Yerel Güncel Gündem

YÜZDE 50 KAPASİTE İLE ÇALIŞAN MİKROBÜSLERİMİZ!!

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda arttırılan kısıtlamalarda, özellikle toplu taşıma araçlarında yolcu sayılarının yarıya düşürülmesi , düşürülemiyorsa ayakta yolcu alınmaması talimatı verildi. Düzce Belediyesi’nin mikrobüsleri bu kurala uymadıkları gibi, ayakta yolcu..

YÜZDE 50 KAPASİTE İLE ÇALIŞAN MİKROBÜSLERİMİZ!!

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda arttırılan kısıtlamalarda, özellikle toplu taşıma araçlarında yolcu sayılarının yarıya düşürülmesi , düşürülemiyorsa ayakta yolcu alınmaması talimatı verildi. Düzce Belediyesi’nin mikrobüsleri bu kurala uymadıkları gibi, ayakta yolcu taşımaya devam ediyor.

 

Vaka sayılarında yaşanan artışla birlikte, kısıtlamaların da attırıldığı Türkiye genelinde, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge de otobüslerde yüzde 50 kapasite ile yolcu alınması talimatı verildi.  İlçe belediyeleri, talimatın verildiği günün ertesinde, iki kişilik koltuklara tek kişi alarak kurallara uydu. Ancak Düzce Belediyesi’nin Bahçeşehir hattından çekilen bu fotoğrafta, bırakın yüzde 50 kapasiteyi, ayakta yolculuk eden insanları görüyorsunuz.

 

DENETİMLER BOŞ SAATLERDE YAPILMASIN

Pandemi dolayısıyla yolcu kapasitesinin düştüğü Düzce’de,  yeni sistem mikrobüslerle Düzcelileri taşımaya çalışan Düzce Belediyesi, gün içinde müşteri azlığı sebebiyle sorun yaşamıyor. Ancak, mesai başlangıcı ve sonu olan sabah ve akşam saatlerinde, yaşanan sıkıntının da önüne geçemiyorlar. Son genelgeden önce bile tıklım tıklım olan mikrobüsler, kapasite azlığı nedeniyle de yolcuları zamanında taşıyamıyor, insanlar belli güzergahlarda saatlerce boş gelecek olan mikrobüsü beklemek zorunda kalıyordu.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, İçişleri Bakanlığının yayınladığı son genelgede toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile çalışacak denilse de, Düzce Belediyesi Toplu taşıma mikrobüsleri bu kurala uymuyor.  Hafta içi sabah saatlerinde Bahçeşehir hattından çekilen bu fotoğrafta yasak olmasına rağmen ayakta yolcuların bulunduğu görülüyor.

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, yolcu sayısının az olduğu öğle saatlerinde yaptığı denetimlerde bir sorunla karşılaşmıyor çünkü o saatlerde zaten yolcu yok. Denetimleri Polis ekipleriyle birlikte sabah ve akşam saatlerinde, Bahçeşehir, Beyciler ve Konuralp hattı üzerinde yaparlarsa, yaşanan  kural dışılığa kendileri de şahit olurlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL