banner
Düzce Yerel

ZABITA DOLANDIRICILIK ŞÜPHESİNE KARŞI TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADI!

Erzurum’da Şubat ayında SMA Tip 1 tanısı konulan Muhammet Eymen Kaya’nın tedavisi için destek kampanyaları düzenlendi. Tedavisi için 1.8 milyon dolar gereken Muhammet Eymen’in ailesine destek için SMS kampanyası, konser..

ZABITA DOLANDIRICILIK ŞÜPHESİNE KARŞI TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADI!

Erzurum’da Şubat ayında SMA Tip 1 tanısı konulan Muhammet Eymen Kaya’nın tedavisi için destek kampanyaları düzenlendi. Tedavisi için 1.8 milyon dolar gereken Muhammet Eymen’in ailesine destek için SMS kampanyası, konser gibi etkinliklerin yanı sıra kent merkezinde kermes düzenleniyor. Erzurum Şehir Hastanesi’nde 2,5 aydır tedavi gören Muhammet Eymen için Valilik izniyle bankada hesap açılarak bağış kampanyasıyla tedavi masrafları karşılanmaya çalışılıyor.

 

Erzurum Şehir Hastanesi’nde tedavi altında olan çocuklarını her gün ziyaret eden Özlem-Risalettin Kaya çifti, çocuklarının tedavisi için toplanmaya çalışılan paradan gelecek sevindirici haberi bekliyor. Oğlunun 6,5 aylık olduğunu ve yaklaşık 2,5 aydır tedavi gördüğünü söyleyen anne Özlem Kaya, “Erzurum Şehir Hastanesi’nde yoğun bakımda yatıyor. Solunum sıkıntısı çektiği için, solunum desteği alıyor. Muhammet Eymen normal ayı ve gününde, normal doğumla dünyaya geldi. 1,5 aylıkken hareketlerinde bir kısıtlılık hissettim. Reflekslerinin olmadığını fark ettim. Sonra kendi kendime araştırırken, hipotonik çocuklar karşıma çıktı ve sonra da SMA sebep olur diye görünce zaten böyle yüreğime bir şey oturdu, sanki oymuş gibi. Bir şeyden şüpheleniyoruz diyince doktor hemen çocuk nöroloji doktorunu çağırdı. Daha sonra doktor, ‘klinik bulgularla evet yüzde 90 benziyor ama gen analizi yapmamız lazım’ dedi. Gen analizi yapıldıktan 20 gün sonra öğrendik ki yavrumuz SMA tip 1 kas hastası. Çocuğumuzun tedavisi için 1 milyon 820 bin dolara ihtiyaç var. Valiliğimiz ve belediyemizin verdiği izinle kent meydanında bir kermesimiz var. Erzurum seferber oldu. Erzurum’dan sesimiz yankılanıp bütün her yere ulaşsın inşallah. Herkesten destek almaya başladık. Duyan kayıtsız kalmıyor. Erzurum’da başladı sesimiz ve bu sessiz çığlığımız büyüsün istiyoruz” diye konuştu.

 

Bugün Düzce’de de Muhammet Eymen Bebek için bir vatandaş Cuma çıkışında yardım toplamaya başladı. Vatandaşlar kandil günü hiç düşünmeden Muhammet Eymen Bebeğe karınca kararınca destek olmak için yardımda bulundu. Ancak Zabıta ekipleri yardım toplayan şahsa Valilik izni olup olmadığını sordu. Yardım Toplayan Şahıs iznimiz var dedi, ancak yapılan incelemede Düzce Valiliğine Erzurum Valiliği’nden alınan iznin onaylatılmadığı anlaşıldı. Ekipler şahsı ve topladığı parayı alarak Valiliğin yolunu tuttu. Şahsın Valilikçe izni onaylatılmadığı gerekçesiyle cami çıkışında para toplamasına izin verilmedi.

 

Vatandaşlar önce zabıta ekiplerine tepki gösterse de  daha sonra ekipleri duyarlılıklarından ötürü de tebrik ettiler. Dolandırıcılık olaylarına karşı tetikte olan ekipleri tebrik eden vatandaşlar Eymen Bebek için gerekli izinlerin alınmasından sonra da Düzce halkı olarak destek olmaya hazırız dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL