banner
Düzce Yerel Genel Sağlık

Bolu’da dondurma yemek yasak!!

Bolu’da corona virüsü vakalarının artması nedeniyle İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından ilginç tedbirler alındı.  Kentte sokakta dondurma yemek, sigara içmek, çekirdek çitlemek yasaklandı. Corona virüs salgınındaki artış tüm illerde farklı..

Bolu’da dondurma yemek yasak!!

Bolu’da corona virüsü vakalarının artması nedeniyle İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından ilginç tedbirler alındı.  Kentte sokakta dondurma yemek, sigara içmek, çekirdek çitlemek yasaklandı.

Corona virüs salgınındaki artış tüm illerde farklı tedbirlerin alınmasına sebep olurken, en enteresan tedbirler Bolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alındı. Salgının önüne geçmek için alınan bir dizi tedbirler arasında, kentin sokaklarında, sigara içmek, dondurma yemek, çekirdek çitlemek yasaklandı.

 

Yasaklar, bu faaliyetleri gerçekleştirmek için maskelerin çıkartılmak zorunda olunduğu gerekçe gösterilerek getirildiğinin belirtildiği kararda, “Vatandaşların yeme-içme gerekçesiyle maske takmamalarına sebebiyet verdiği anlaşıldığından maske çıkartılmasını önlemek amacıyla cadde ve sokaklarda sigara içilmesine, dondurma, çekirdek gibi gıda tüketimine izin verilmeyecek” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL