banner
Düzce Yerel

BU KATLİAMI KİM DURDURACAK

Düzce Şehir mezarlığında yaşanan katliama kimse dur demiyor. Belediye başkanı Faruk Özlü , Düzce’nin 50 yıl sonrasını belirlemek için kongreler düzenlerken. Düzce’nin il olmasına katlanamayan bir davetli, Gebze ile Düzce’yi..

BU KATLİAMI KİM DURDURACAK

Düzce Şehir mezarlığında yaşanan katliama kimse dur demiyor.
Belediye başkanı Faruk Özlü , Düzce’nin 50 yıl sonrasını belirlemek için kongreler düzenlerken. Düzce’nin il olmasına katlanamayan bir davetli, Gebze ile Düzce’yi karşılaştırırken de sesini çıkarmamıştı.
Bana bir şey olmasın, ben süremi geçireyim ,kimse ile de tartışmayayım ve kötü olmayayım düşüncesindeki Özlü, şehir mezarlığındaki katliama da ses çıkarmıyor. Mezarlığa her ziyarete gidenin dönüşte gazetecilere dert yanmasına da ne yazık ki çoğu basın organı da, belediyeden aldıkları reklamlar karşılığında susma haklarını kullanıp, Dünya’nın her yerinde ağaçlar hem de yüz yıllık ağaçlar ile kaplı mezarlıklara inat, Düzce şehir mezarlığındaki katliama kimse ses çıkarmıyor.


Mali yönden çok da güçlü olmayan eskiden gelen borçları, yeni alınan krediler ile kapatmanın peşinde olan Düzce belediyesi , mezarlıklardaki ağaçları bile ihale yolu ile satarak mali açığını kapatmanın peşinde olurken, mezarlıklarının içine mezar sahiplerinin kendileri diktikleri ağaçlarının büyüyüp gölge yapmasına bile tahammülleri olmuyor.
Ağaçlar çürüdü, her an yıkılma tehlikesi var, kökler mezarların içine giriyor iddiasındaki park ve bahçeler müdürlüğü ile mezarlıklar müdürlüğü yetkilileri de başkan ne derse doğrudur imajı ile halkdan gelen isteklere kulaklarını tıkıyorlar. Mezarlıklar müdürlüğünde 28 aralık Salı günü yaşanan bir olay ise herşeyin üzerine tuz biber ekiyor.
Şehir mezarlığında ,yatan yakınlarını ziyarete giden bir vatandaş mezarlıkdaki katiamı görünce mezarlıklar müdürlüğüne gidiyor ..
karşısına çıkana “Bu ağaçları neden katlediyorsunuz” diyor.


Verilen cevap” biz hizmet veriyoruz, ağaçları ihale ile sattık.”
Vatandaş “Benim mezarlığıma diktiğim ağacı, bana sormadan benden izin almadan nasıl kesersiniz”
Cevap “mezarlık da size ait olan tek şey mezarda yatanlar, ağaçlar belediyeye aittir zaten belediye size bedava kefen, yıkama , taşıma mezar kazma gibi hizmetleri bedava yapıyor”


Zihniyet bu olunca da, sapasağlam ağaçları neden kestiniz, mezarlara neden zarar verdiniz mezarların üzerine vinçlerin ayaklarını basmasına neden izin verdiniz gibi sorularında cevapları bulunamayacak gibi gözüküyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL