banner
Siyaset

CAYMAZ; PARTİMİZ 2 YILDA HALKTA ÖNEMLİ KARŞILIK BULDU!

9 Mart 2020’de kurulan Deva Partisi 2. yaşını Kutluyor. İl Başkanı Murat Caymaz il ve ilçe teşkilatları ile birlikte basın mensupları ile bir araya gelerek 2 yıl da yapılan çalışmaları..

CAYMAZ; PARTİMİZ 2 YILDA HALKTA ÖNEMLİ KARŞILIK BULDU!

9 Mart 2020’de kurulan Deva Partisi 2. yaşını Kutluyor. İl Başkanı Murat Caymaz il ve ilçe teşkilatları ile birlikte basın mensupları ile bir araya gelerek 2 yıl da yapılan çalışmaları anlattı ve ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerden kurtulması için Deva Partisinin reçetesinin hazır olduğunu söyledi.

Caymaz açıklamasında şu sözlere yer verdi.

‘Bugün DEVA Partisi’nin kuruluşunun 2.yılını kutluyoruz. DEVA Partisi’nin kuruluşu herhangi bir olay değildir. 9 Mart 2020 günü, önümüzdeki on yılların takvim yapraklarına Türkiye’nin dönüm noktası olarak geçecektir. Çünkü DEVA Partisi’nin kuruluşu; krizlere ‘yeter artık’ diyerek ‘istikrarlı günlere’ kavuşmak isteyen kadroların harekete geçişidir. DEVA Partisi; kayırmacılığa karşı hakkaniyetin sesidir. DEVA Partisi; Türkiye’nin gece yarısı karanlığında, keyfi kararlarla, bir çadır devleti gibi yönetilmesini, içine sindiremeyenlerin hareketidir. Bizim davamız adalet davasıdır.

DEVA Partisi’nin üye sayısını Türkiye genelinde bir yılda 5’e katlayarak, tarihi bir başarının altına hep birlikte imzamızı attık. Birinci yaşımızda 25 bin olan üye sayımızı, ikinci yaşımızı doldurduğumuz bugün 131 bine yükselttik. Altı ayrı alanda eylem planlarımızı açıkladık.

Çok kısa bir sürede teşkilatlanmamızın ardından Düzce’de 1 buçuk yılı aşkın süredir çok güzel bir yol kat ettik. Ayak basmadığımız yer, çalmadığımız kapı bırakmamak adına gece gündüz vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Kurduğumuz diyalog ve temaslarda ise partimize olan teveccühün her geçen gün arttığına tanık oluyoruz. Bu da insanlarımızın, partimize ve kadrolarına ne kadar güvendiğini en açık şekilde gösteriyor.

Çünkü insanlarımız artık kötü yönetilmekten, her geçen gün gelen zamların belini bükmesinden, kötüye giden ülke ekonomisinden bıktı. Dayanacak gücümüz kalmadı, çalışarak fakirleşen bir toplum haline geldik. Her gün zam yağmuru yaşıyoruz. Akaryakıta gün aşırı zam geliyor. İnşaat maliyetleri geçen yıla oranla yüzde 200 arttı. Öğrenci servis ücretleri 450 TL oldu. Bir simit 3 TL oldu. Nereye varacak bu işin sonu bilen var mı?

Vatandaş zam yağmuruna tutulurken devlet yetkilileri ortada yoklar; ufak bir indirim söz konusu olduğunda neredeyse devlet töreni yapacaklar. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan TRT payını dile getirince hükümet elektrikten 1,5 / 2 TL indirim yaptı ve bunu iktidarın ağır topları sosyal medya hesaplarından gerile gerile duyurdu. Ama yüzde 127 zam yapılırken kimseyi göremedik.

Çiftçiye destek adı altında hergün televizyonlarda milyarlarca lira ödeme yapıyoruz diye reklam yapıyorlar. Açıklanan rakama baktınız mı, ben söyleyeyim dekar başına 1 litre mazot – 1,5 kilogram gübre veriyorlar. Hepsi bu kadar. Çiftçilerimiz mazot destek parasını almaya giderken daha fazla mazot yakıyor. Geldiğimiz hale bakın!

TÜRK-İŞ‘in açıklamasına göre 4 kişilik bir ailenin yeterli beslenmesi için gerekli olan mutfak masrafı yani açlık sınırı 4552 TL, asgari ücretin 300 TL üzerinde. Yoksulluk sınırı 15 bin TL’nin üzerine çıkmış durumda.

Yakın zamanda, „Dolarla mı maaş alıyorsunuz?“ diye ciddiyet dışı ifadeler kullanan bir bakan vardı, döviz kurunun piyasalara ve ekonomiye nasıl etkisinin olduğunu hep birlikte gördük. Hükümet tarafından ısrarla sürdürülen yanlış ekonomi politikaları yüzünden döviz kurları aşırı yükseldi ve alım gücü çok fazla düşerek hayat pahalılığı arttı.

İktidar artık milletimize hayal satmaktan vazgeçsin. Bugün partimizin kuruluşunun 2.yılı olması nedeniyle bir dizi esnaf ziyareti yaptık. Atatürk Bulvarı üzerindeki tüm esnaf kardeşlerimizin kapısını çaldık. Üzülerek söylüyorum şahit olduğumuz tablo gerçekten çok vahim. İnanın esnafımızın yüzde 80’inin elektriği kapalı, ısıtıcıları kapalı, esnaf soğukta oturuyor. Hani iktidarın meşhur bir sözü vardı, ‘işi yapın, işi’ diyorlardı. Biz de diyoruz ki, tüm yetki elinizde, tüm karar yetkisi elinizde, işi yapın ve insanlarımızın sorunlarını çözün. Hayal satmaktan vazgeçin!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, bu kardeşinize yetkiyi verin, enflasyonla, faizle, şununla, bununla nasıl mücadele edilir görün dediniz. Milletimiz size güvendi lakin siz sözünüzü tutmadınız ve sorumluluğu yine muhalefete yüklüyorsunuz.

Mevcut sorunlara ilişkin herhangi bir çözüm politikaları yok, işin ehli ve işi yapacak kadrolar artık yanlarında değil. İşte bu yüzden de gidişatı yeniden düzeltmeleri mümkün değil.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde verilen sözler tutulmadı, uyum yasaları çıkartılmadı, meclis iç tüzüğü değişecekti değişmedi, seçim yasası değişecekti değişmedi.

Kıymetli hemşehrilerim, memleketimiz cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile geceyarıları yönetiliyor. Devlet ihaleleri genel olarak davet usulü yapılıyor, herkese açık şeffaflık yok.

Mevcut siyasi iktidar ve anlayışla sorunların çözülemeyeceği gün gibi ortadadır. Artık yorgunluktan bitap düşmüş, sorunlara çözüm üretemeyen iktidarın acilen seçime giderek, yönetimi genç, dinamik, sorunların çözümüne odaklanmış, ülkesini ve milletini dünya arenasında yüceltmeyi hedefleyen yeni kadrolara, yani DEVA Partisi kadrolarına teslim etme zamanı gelmiştir.

Türkiye hızla değişiyor, değişime geç kalmayın. Taşı toprağı altın bu güzel memleketimizin insanları böyle kötü yönetilmeyi, her gün fakirleşmeyi hak etmiyor. Bunu düzeltmek için biz hazırız, DEVA kadroları hazır, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan hazır! Yine söylüyoruz, bu Pazar seçim olsa, DEVA hazır!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL