banner
Siyaset

CHPLİ CEMŞİT; DÜZCELİNİN NE ÖLÜSÜNE NE DİRİSİNE SAYGI KALMADI!

CHP İl Başkanı Semih Cemşit Şehir Mezarlığı’nda devam eden ağaç katliamı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Cemsit Düzcelinin ne ölüsüne ne de dirisine saygı kalmadığını belirterek tepkisini dile getirdi. Cemşit..

CHPLİ CEMŞİT; DÜZCELİNİN NE ÖLÜSÜNE  NE DİRİSİNE SAYGI KALMADI!

CHP İl Başkanı Semih Cemşit Şehir Mezarlığı’nda devam eden ağaç katliamı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Cemsit Düzcelinin ne ölüsüne ne de dirisine saygı kalmadığını belirterek tepkisini dile getirdi.

Cemşit açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

”Düzce Şehir Mezarlığı’nda yüzlerce ağaç ihaleyle katledildi. Ağaçların üzerine devrildiği ya da, üzerine konulduğu çok sayıda mezar da tahrip oldu….
Düzce şehir mezarlığında bulunan ağaçların tamamı, genç yaşlı demeden bir lojistik firması tarafından, kökünden kesilerek tam bir doğa katliamı gerçekleştiriliyor… Düzce Belediyesi tarafından ihalesi bir lojistik firmasına verilen şehir mezarlığı ağaç kesim işlemleri,
tam bir katliama yol açmış durumda. Mezarlıkta bulunan yüzlerce ağaç, yerine yenisi dikilecek söylemi ile kökünden kesilip kenara atıldı….
Öte yandan sağlam çürük ayırt etmeksizin, plansız programsız yapılan kesim çalışması yüzünden, mezarların bir kısmı da zarar görmüş durumda. ..
Bu zamanda böylesi çirkin görüntüleri görüyor olmak çok üzücü… Bir kez daha anlıyoruz ki, Düzce’nin dirisine saygısı olmayan kentin yöneticilerinin, ölüsüne de hürmeti kalmamış. Milletvekilimiz Mahmut Tanal tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle, Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunuldu. Önergede kesim işinin hangi gerekçeyle gerçekleştiğini sordu..” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL