banner
Güncel

ÇOK ÖFKELİYİM!..

Hani derler ya “ŞAŞKIN ÖRDEK SUYA KIÇIYLA DALARMIŞ..” İşte ben tamda buradayım ve şaşırmış lığın insanlara neler yaptırdığını film seyreder gibi seyrediyorum sevgili okurlar.. Şahsi menfaatleriniz ve korkularınız için, Büyük..

ÇOK ÖFKELİYİM!..

Hani derler ya “ŞAŞKIN ÖRDEK SUYA KIÇIYLA DALARMIŞ..”

İşte ben tamda buradayım ve şaşırmış lığın insanlara neler yaptırdığını film seyreder gibi seyrediyorum sevgili okurlar..

Şahsi menfaatleriniz ve korkularınız için, Büyük Taarruzda Yunan’ın bu kutsal toprakları terk ederken yaptığı tahribatın birebir aynısını yaşatıyorsunuz bize..

Yunan’da kaçarken, tüm köyleri, ormanları yaktı. En son denize dökülürken  İZMİR’i yaktı.

Ülkemizin şu an çok büyük bir sınavdan geçtiğini ve bu sınavda yitirdiklerimizin bilincindeyim. Bu öfkem hiçbir zaman kendimin sıkıntılarından ve kaybettiklerimden olmadı. Çocuklarımın ve torunlarımın geleceğinden kaygı duyduğumdandır.

Biz dedelerimizden bu ülkeyi yaşanabilir, özgür ve müreffeh bir vatan olarak teslim aldık. Pekâlâ, biz torunlarımıza nasıl bir ülke bırakıyoruz. Ben bunun ezikliğini yaşamak istemiyorum kardeşim.

 

Ormanlarımız yanıyor; bir el bu yangınların söndürülmesini istemiyormuş gibi davranıyor ya, çıldırıyorum inanın.

Ha keza sel felaketi yaşıyoruz yine o malum el çıkıyor karşımıza ve oradaki ranttan dolayı escort antalya insanların nasıl çamur deryasında vefat ettiklerini görünce de öfkeleniyorum..

 

KYK yani Kredi ve Yurtlar kurumuna yerleşemeyip nasıl cemaat yurtlarına itildiğini, rantın “DİN” adına dibinin sıyrıldığını; bu ülkenin mazlum gençlerinin nasıl eziyet içinde olduğunu ve hak etmedikleri çilelerini görünce de gerçekten çok üzülüyor ve hiddetleniyorum.

 

Hele, hele sayın partili Cumhurbaşkanının yine “Eskiden öğrenci bursları 45 liracıktı, biz bu bursları 650 Tl yaptık. Gözünüze dizinize dursun..” dediğinde de çok üzüldüm ve öfkelendim.

Çünkü öğrencilerimiz 45 lira burs aldığı zamanlarda bir çeyrek altının 35 lira olduğunu biliyorum. Şimdi ise bir çeyrek altının 800 küsur lira olduğunu da bildiğimden daha da öfkeleniyorum.

Öğrencilerimiz 5 kişilik odalarda 1.100 liradan başlayan cemaat ve tarikat yurtlarına, parasızlıktan giremiyor. Öğrencilerimiz tepki olarak sokaklarda yatıyor, bu seferde bu tepkilerine de polis tepki veriyor.

Yapmayın bunu sayın hükümet yetkilileri. Bu çocuklarımızı biz size emanet ettik ve biz bu vatanı bu çocuklarımıza emanet edeceğiz.

Bakın ben bu vurdum duymazlığınıza da çok kızıyorum..

 

Benim nezdimde en önemli ve en saygı duyulacak kişiler “bu ülke için kanını verebilecek” olanlardır, “bu ülkenin kanını emenler..” değil beyler.

Hayat pahallılığı bu ülkenin kaderi olmamalı. Kendiniz itibardan tasarruf olmaz diyerek şaşaa içinde yaşarken, size bu fırsatı veren vatandaşlara, bu rezilliği reva görmeniz zulümdür. Dünya siyasetinde Hükümetleri yıkan tek şey boş tenceredir bilesiniz.

Hakkını aramak isteyen işçilere yaptığınız ve tutuklamalı baskıyı görmediğimizi de zannetmeyin. Bunu ulusal basından seyreden vatandaşlarımızın öfkesini yabana atmayın.

 

Biliyorum ve iman ediyorum ki, insan doğar, yaşar ve ölür… Bu sıralamadan kaçış yok, lakin hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp ve iltifatı lütuf sayıp, çalıp çırpma ile servet biriktirenleri görünce de çok üzülüyor ve o şahıslara acıyorum….. hatta kızıyorum, öfkeleniyorum..

 

Sayın Partili Cumhurbaşkanımızın Amerika’da açılışını yaptığı TÜRKEVİ’nin maliyeti görünce ve birde ülkemizdeki ekonomik zorlukları görünce her vatandaş gibi bende çok sinirlendim.

Dudak uçuklatan maliyetin ne kadar olduğunu biliyor musunuz?.

291 Milyon Dolar, yani yaklaşık 2,5 Trilyon lira.

Ülkemizdeki çiftçilerin bankalara borcu ise 148 Milyar lira.

Şimdi “Ama olsun Türkevimiz var” mı diyelim?…

 

Ülkemiz hızla genel seçime gidiyor. 2023 de seçim olacak diyenlerimizde var tabiiki.

Lakin “İktidar olmuşlar fakat muktedir olamamışlarda” bir telaş var.

Çünkü göstergeler iktidarın hızla kan kaybettiğini gösteriyor, bunu “Mısırdaki Sağır Sultan bile duydu”. Tabiiki iktidarın nimetlerinden faydalananlarda, hatta yeterince semirenlerde de bir telaş başladı.

 

Nasıl ki ahirette hesaba çekileceğimizi biliyorsak, bunlarında Millete hesap vereceklerini de biliyoruz. Duyumlarımıza göre bürokratların içinde de yavaş yavaş satmalar başladı.

Beni en çok üzen ve kızdıran ise, yurtdışından her gün yayın yapan eski ortağı Sedat Peker’in söyledikleri yenilir yutulur cinsinden değil. Ama hiçbir C. Savcısı veya Hâkimin bu konulara kulak tıkamalarına anlam veremiyorum ve hayret ediyorum.

 

Adalet konusunda sıkıntılı olduğumuz bir gerçek.

 

Hz. ALİ (R.A.)ye sormuşlar,

“Devletin DİN’İ olur mu?..”

Alınan cevap ise çok manidar..

“DEVLETİN DİNİ OLMAZ, DEVLETİN DİNİ ADALETTİR..”

 

Adaletten, Hırsızlıktan, Kul Hakkından, İsraftan ve Yetim Hakkından hiç bahsetmeyen, “GÜNAYDIN” ve “SELAMÜN ALEYKÜM” de takılı kalan, Müslüman Türk olarak benimde ÇOK ÖFKELENDİĞİM Diyanet İşleri Başkanına bu söz ithaf olunur.

 

Ahmet ÇODUR

Düzce AHALİ Gazetesi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL