banner
Düzce Yerel

DÜZCE İÇİN VAKIF – ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ SAĞLANACAK!

Düzce Üniversitesi Senato Üyeleri ile Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Üyeleri, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında bir araya geldi. Düzce’nin ve Üniversitenin gelişimi için birlikte yapılan çalışmaların devam edeceğinin..

DÜZCE İÇİN VAKIF – ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ SAĞLANACAK!

Düzce Üniversitesi Senato Üyeleri ile Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Üyeleri, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında bir araya geldi.

Düzce’nin ve Üniversitenin gelişimi için birlikte yapılan çalışmaların devam edeceğinin vurgulandığı toplantıya; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Kurucu Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Prof. Dr. M. Akif Öncü, Üniversite Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, vakıf ve Üniversite senato üyeleri katılım gösterdi.

Toplantıda, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin eğitim ve öğretim faaliyetleri ile bölgesel kalkınma çalışmalarını içeren bir sunum yaptı. Düzce sevdalılarıyla bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektör Çakar, Düzce’ye kattıkları değeler için herkese teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi’nin son yıllarda kazandığı uluslararası başarılarla kurumsal imajını güçlendirdiğinin altını çizen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin sağlık alanında dünya genelinde 2.000 üniversitenin dahil olduğu sıralamada 600. sırada olduğunu, Ülkemiz devlet üniversiteleri arasında da 8. olduğunu sözlerine ekledi. 1700 üniversitenin yer aldığı Dünya Genç Üniversiteler Sıralaması’nda ise 300. sırada bulunan Düzce Üniversitesi’nin, yine Ülkemiz devlet üniversiteleri arasındaysa üçüncü olmayı başardığını söyleyen Nigar Demircan Çakar, sanayi gelirindeyse dünyada 90. olan Üniversitemizin, mühendislik alanındaysa devlet üniversiteleri arasında birinci olduğuna dikkat çekti.

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu ise her zaman Düzce Üniversitesi’ne katkı sağlamaya ve destek olmaya hazır olduklarını belirterek birlikte çalışmaya hazır olduklarının altını çizdi.

Karşılıklı tanışmanın ardından birlikte yapılabilecek çalışmaların da değerlendirildiği toplantı, hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL