banner
Güncel

HAYATI BİR ÖMÜR SANAN KELEBEKLER GİBİYİZ

“Zordur kadın olmak !! Kalbin kırılır umudun kırılır kolun kanadın kırılır incinirsin. Ancak bütün parçaları yine sen toplarsın. Hep tek parça ve ayaktasın toparladığın yüreğinde çok şeyler taşırsın, bütün kurullara..

HAYATI BİR ÖMÜR SANAN KELEBEKLER GİBİYİZ

“Zordur kadın olmak !! Kalbin kırılır umudun kırılır kolun kanadın kırılır incinirsin. Ancak bütün parçaları yine sen toplarsın. Hep tek parça ve ayaktasın toparladığın yüreğinde çok şeyler taşırsın, bütün kurullara inat ”

Eğer ki boşanmış dul bir kadınsan vay haline. Hayat mücadelesi sizlere kasırga gibi gelir savunur sizi. Çevreniz hayatınızı o kadar çok merak eder ki hep gündemde olursunuz. Meşhur kadın günlerinde konuşulursunuz ama unutmayın meyve veren ağaç taşlanırmış. Biz kadınlar doğru yolda olduğumuz sürece, emin yaşadığımız sürece başarılar bizimle..

Diğer kadınlar sevgilisini yada eşini elinden alma  tehlikesi gibi görürler.. Şunuda yazmadan  geçemeyeceğim,  binde bir böyle  ahlaksız işler olabiliyor.. Allahım böyle kadın ve erkeklere doğru yolu göstersin ki artık kadınlarımız, çocuklarımız ağlamasın. Tamam geçinemeyebilirsin evlenmek kadar ayrılmakta var ama yine de sahip çıkacaksın evlatlarına. Resmi nikah olmadan yaşayanlar mı ararsın, ben hala anlamış değilim!! Yapmayın kadınlar kendinizi asla küçük düşürmeyin. Hiç bir hak sahibi olamazsınız yine de sonunda sizler üzülürsünüz. Bundan dolayı hep omuzlarınızdaki yükler azalmaz daha da çoğalır.

Hayat mücadelesiyle tek başına uğrasan  bir sürü kadınlarımız var. Sizler gibi bizlerin de hayalleri var, belki aynı şeyler değil ama var be hayallerimiz…Her birimiz bir şeylerin uğruna nefes alıyoruz. Bazıları evlatları için, bazıları hasta olan evlatları için, bazıları da anne bana için nefes almaya çalışıyorlar. Böyle kadınlarımızı taktir ediyorum Allahım yolunuzu açık etsin daima iyi insanlar çıkarsın karşınıza.

Hayatta hiç kimse yorgunluk görmeden yaşamıyor. İlla o omuzlarımızda yük olacak  geceleri ağrıyacak..   Çoğu zaman düşüyoruz hatta sürünüyoruz, dizlerimiz ellerimiz kanıyor hatta kalbimiz bile.. Açılan yaraları tek başımıza kendimiz sarıyoruz, gözyaşlarımızı akıta akıta.. Yine de sarıyoruz. Her problemi kendimiz halletmek zorundayız çünkü.

Her zaman tek başına özel çocuğuyla yaşayan bir kadın  anne olarak güne “bugün kendimi sevmeye ve sevilmeye açıyorum, ben sevgilerin en güzelini hak ediyorum. Yaşamıma güzel sürprizleri başarıları davet ediyorum. Tüm kalbimle kabul ediyorum şükürler olsun “diye başlıyorum..

Ne derler herkes erkek olabilir ama adam olamaz. Tabiki doğru saygı duyuyorum. Gelin kadın olun birde yalnız kadın olun..

Şiddet gören,  aldatılan yine kadınlar. Evlatlarıyla tek başına bırakılan yine kadınlar..Aaa bitsin artık bu çile, ızdıraplar. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Biz kadınlar bu dünyaya sizin bize yasattığınız bu kötü hayatı yaşamak için mi geldik.

Şiddetin, aldatılmanın bizim kaderimiz olmasına izin vermeyelim. Sessiz kalmayalım.

“Ömür masal gibidir ne kadar uzun olduğu değil ne kadar güzel yaşandığı önemlidir ” Düşünürsek hayat aslında o kadar kısa ki bir günlük hayatı bir ömür sanan kelebekler gibiyiz. Bizim ömrümüz anlık farkında değiliz ki biz. O yüzden napıyoruz? Hiç birşeyden korkmuyoruz güçlerimizin farkında oluyoruz kadınlar..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL