banner
Siyaset

KESKİN MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN İL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ!

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’e aday adaylığı yolu açıldı. AK Parti Genel Merkezi vekilliğe talip olan il başkanları için kararı verdi. Bu doğrultuda adaylık vizesi çıkan Keskin, il..

KESKİN MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN İL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ!

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’e aday adaylığı yolu açıldı. AK Parti Genel Merkezi vekilliğe talip olan il başkanları için kararı verdi. Bu doğrultuda adaylık vizesi çıkan Keskin, il başkanlığından istifa etti.

2023 Seçimleri öncesi partilerde saha çalışmaları hızlanırken, seçimin en fazla aday adayı bolluğu yaşanacak partisi AK Parti’de adaylık istifaları başladı.

KESKİN ONAY ALDI, İSTİFA ETTİ

Milletvekili aday listeleri konusunda takvim henüz açıklanmadan genel merkezde baş döndüren bir trafiğin yaşandığı iktidar partisinde, aday adayı olacak il başkanları için değerlendirme süreci tamamlandı. Milletvekili aday adayı olmak isteyen parti yöneticilerini süzgeçten geçiren partinin ağır topları, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’e yeşil ışık yaktı. Genel merkezden onay almadan istifa hamlesinde bulunmayan Keskin, aday adaylığı yolunun açılması ile birlikte partisine istifasını sundu.

İZ BIRAKAN BİR İL BAŞKANI OLDU

Geçmişte merkez ilçe başkanlığı de yapan ve AK Parti’nin Düzce’deki emektarlarından olan Keskin, partisinin Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ettiği süre boyunca kutuplaşmadan uzak birleştirici adımlarla küskünlükleri sona erdirmesi ile eski yöneticilerden çok farklı bir yol izleyeceğini gösterdi. AK Parti’ye Düzce’de gönül vermiş tüm eski teşkilat mensuplarını tek tek ziyaret ederek, ‘Sizin yol göstermenize her zaman ihtiyacımız var.’ diyen Keskin’in muhalefetle yürüttüğü ılımlı siyaset de kavgaların mazide kalmasını sağladı.

ŞİMDİ SIRA ADAYLIK VİZESİNDE…

Düzce’nin her alanda kalkınması için Ankara’dan ayağını çekmeyen ve her fırsatta bakanlıkların kapısını çalan eski İl Başkanı, yeni Aday Adayı Mustafa Keskin şimdi partisi tarafından aday gösterilmesi halinde vekillik için halktan destek isteyecek.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Öte yandan AK Parti Düzce İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, İl Başkanı Mustafa Keskin’in 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için istifasını sunduğu doğrulanırken, 12 Ocak 2023 Perşembe günü (yarın) saat 12:00’de konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL