Kapalı

KILIÇDAROĞLU DÜZCE’DE STK TEMSİLCİLERİ VE MUHTARLAR İLE BULUŞTU!

Siyaset - 25 Mayıs 2022 21:10 A A

Düzce’de STK temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarını ‘beşli çete’ üzerinden eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Yap, İşlet, Devret-Kamu Özel İşbirliği… Dolar, Euro bazında garanti veriyorsunuz milliyetçi geçiniyorsunuz, Türk Lirası’nı çöpe atıyorsunuz. Allah nasip ederse geldiğimizde göreceksiniz önce bu beşli çeteyi saf dışı bırakacağım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK Temsilcileri Buluşmaları kapsamında Düzce’de açıklamalarda bulundu.

Ekonomik kriz ve israflar üzerinden AK Parti iktidarına yüklenen Kılıçdaroğlu, “İlk yapacağımız iş, bir genelge ile devletteki bütün israf kapılarını kapatacağız. Niye 13 uçağım olacak benim? Bir tane yetmiyor mu? Daha buna benzer dünya kadar israf var, bunları önleyeceksin kuralını koyacaksın. Bakanlık binasını boşaltıp gidip kiraya çıkıyorlar. Niye kiraya çıkıyorsun sen? Devletin bütün bilgilerine sahip olmadan karar alamazsınız. Bir Stratejik Planlama Teşkilatı kuracağız” dedi.

“Geleceği ipotek altına alınan bir Türkiye ile karşı karşıyayız” diye konuşan CHP lideri, “Torunlarınızın geleceği de ipotek altında. Yap, İşlet, Devret-Kamu Özel İşbirliği… Dolar, Euro bazında garanti veriyorsunuz milliyetçi geçiniyorsunuz, Türk Lirası’nı çöpe atıyorsunuz. Size sözüm söz. Allah nasip ederse geldiğimizde göreceksiniz, önce bu beşli çeteyi saf dışı bırakacağım” ifadelerini kullandı.

Düzce’nin Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu doğaya sahip çıkmamız lazım. Doğa sadece Düzcelilere değil, bütün Türkiye’ye hitap ediyor. Bütün Türkiye yeşilin korunmasını istiyor. Tekstil sektörünün ve ağır sanayinin burada geliştiğimi biliyorum. Tarımın ve fındığın bu bölge için önemini de biliyorum. Bölgenin kalkınması gerektiğini de biliyorum. 2 organize sanayi bölgesi var, bu organize sanayi bölgelerinde yeni yatırımların olduğunu da biliyorum. Kamyon şoförlerinin de büyük dertleri var. Gelirken onlarla oturduk, kısa bir sohbetimiz oldu. Sorunların nasıl çözüleceğini biliyorum. Onlara da bu sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini anlattım” dedi.

“Bu milletin alnına ırkçılık lekesini asla sürdürmeyeceğiz”
“Suriyeli kardeşlerimizin kendi ülkelerine gitmeleri lazım” diye devam eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Onların kendi ülkelerine gitmeleri lazım. Bu konudaki düşüncelerim gayet açık, gayet nettir. Bunu kamuoyu ile de paylaştım. Suriyeli kardeşlerimizle de paylaştım. Onların kendi ülkelerine gitmeleri lazım. Onların can ve mal güvenliğini sağlayarak, Suriye ile oturup bir masada konuşarak, bütün bu sorunların çözülmesi lazım. Onların evleri, yolları, okulları, kreşleri yapılarak, bunların yapımı ile ilgili finansmanın da Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği tarafından karşılanmasıyla bütün bunların hepsi yapılır. Avrupalılarla da konuştum. Avrupa Birliği yetkilileriyle de konuştum. Bizim iş dünyamız Gaziantep’te oldukça iyi. Dinamik bir iş dünyamız var. Onların zaten o bölgelerde fabrikaları vardı. O fabrikalarda hayata geçirilirse, işleri var, yolları var, okulları var, kreşleri var, hastaneleri var. Burada asgari ücretin yarısına niye sürünsünler. Kendi ülkelerine bu çerçevede göndereceğim. Irkçılık yapmayacağız. Bu milletin alnına ırkçılık lekesini asla sürdürmeyeceğiz. Onlar da bizim akrabalarımız, kardeşlerimiz. Ortak bir kültürümüz var. Ortak tarihimiz var. Onları kendi ülkelerine, onların özgür iradeleri ile göndereceğiz. Altyapısını oluşturarak” diye konuştu.

 

“Bu topraklarda milletvekili seçiminden önce muhtarlık seçimi yapılmış”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Demokrasiyi, tabandan başlayarak yukarıya doğru büyütmemiz lazım. Onun yolu da muhtarlık kurumunu güçlendirmekten geçiyor. Muhtarlık kurumu ne kadar güçlü olursa, demokrasi de o kadar güçlü olur. Muhtar var, güzel. Seçiyoruz, evet güzel. Ama muhtar diplerde bir yerde duruyor. Arayanı yok, soranı yok. Derdi nedir ne değildir, gücü nedir ne değildir kimse sormaz. Bakın ben size bir örnek vereyim. Bu topraklarda yapılan ilk seçim 1833 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yapılan bir muhtarlık seçimidir. Muhtarlık kurumu bu kadar önemli. Milletvekili seçiminden önce muhtarlık seçimi yapılmış bu topraklarda. O zaman muhtarlık kurumunun tarihsel derinliği var. Buna önem vermek lazım. Muhtar kardeşlerime şunu söylemek isterim; eğer siz gerçekten de muhtarlık kurumunun güçlü olmasını istiyorsanız sizin kanun teklifinizi reddeden partilere oy vermeyeceksiniz. Veriyorsanız, bu halinizle kalacaksınız. Vermeyecekseniz, ‘evet, ben muhtarım kardeşim, benim de belli yetkilerim, haklarım olmalı’ diyorsanız o zaman bu çalışmayı yapan ve sizin hakkınızı savunan siyasi partilere oy vereceksiniz. İşin Türkçesi bu” şeklinde konuştu.

 

” Son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti, Cumhuriyet Halk Partisidir”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hep derler ya; ‘Bu Cehape var ya bu Cehape, bu Cehape hep eleştirir, hiç öneri getirmez’ derler. Düzceli kardeşlerime şunu söyleyeyim; son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti, Cumhuriyet Halk Partisidir. Bir daha ifade edeyim. Son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti, Cumhuriyet Halk Partisidir. Sesi duyulmayanların sesi olduk. Taşeron işçilik vardı değil mi? Taşeron işçileri ilk örgütleyen, Erzurum’dan başlayarak, bütün bunların kadro olmasını sağlayan, oturdum kavga ettim, yıllarca. Şimdi de apartman görevlileri var. Her gün karşılaşıyoruz oturduğumuz apartmanda. Her gün onlarla yan yanayız aslında. Onların da sorunları var. O sorunlara da eğileceğiz. Suriyeli kardeşlerimiz var, Afganlar var. Onların da sorunları var. İnsanı boyutlarda hepsini çözeceğiz. Hiç kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, insanı boyutlarda bütün sorunları çözeceğiz. Şu soruyu sorabilirsiniz; ‘Ya iyi de kardeşim, gelince ne yapacaksınız?’ 6’lı masaya diyorlar, ‘Ya bunlar altı benzemez’ Evet, 6 ayrı partiyiz, doğru. Ama altımız insan hakları konusunda aynı düşünüyoruz, sosyal devlet konusunda aynı şeyi düşünüyoruz, Türkiye’nin büyümesi, kalkınması konusunda aynı şeyi düşünüyoruz. Dolayısıyla ister Düzce’de, ister Türkiye’nin herhangi bir coğrafyasında her insan 6’lı masaya baktığında kendisinden bir parça görüyor. Kim olursa olsun. Geçmişi ne olursa olsun, o 6’lı masaya baktığında, liderlere baktığında kendisinden bir parçayı görüyor”

“Bir planlama örgütü kuracağız”
Kılıçdaroğlu, israfı önlemek için çalışma yapacaklarını belirterek, “Devlet dediğiniz kurum mütevazı olur, halkına hesap verir. İtibarlı olur, söz sahibi olur, adaletli olur” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir planlama örgütü kuracağız, oraya en nitelikli, işin uzmanı olan, en nitelikli insanları atacağız. Ve şunu söyleyeceğiz. ‘Kararname çıktı kardeşim, sizleri de atadık. Bana en geç 10 gün içinde devletin bütün rakamlarını getirin. Gelirimiz nedir, giderimiz nedir, faizimiz nedir. Bunların hepsini getirin önümüze’ Getirecekler ve biz ondan sonra karar vereceğiz. Öyle hayali karar vermek olmaz. Devlet yönetmek ciddi iştir. Devlet yönetmek sorumluluk ister ve sorumluluğun farkında olmak gerekir. O nedenle böyle bir planlama teşkilatımız olacak” dedi.

“Anayasal kurum olan Ekonomik ve Sosyal Konseyi işler hale gelecek”
Ekonomik ve Sosyal Konseyi’ni işler hale getireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Rahmetli Ecevit konsey kurmuşu, Ekonomik ve Sosyal Konseyi. Sonra bu bir anayasal kurum haline geldi. Ekonomik sosyal konseyinde sanayici de olur, esnaf da olur. TOBB başkanı da olur, çiftçiler olur, ziraat odaları birliği başkanı olur. Dolayısıyla sorunu yaşayan tarafları çağırırsınız ve siz iktidar olarak dinlersiniz. Ona, ‘Hangi sorunları yaşıyorsunuz?’ diye sorarsınız. Biz bunları nasıl çözelim? Bir tarafta sorunu yaşayanlar, öbür tarafta sorunu çözecek olanlar olur. İkisi yan yana gelecek. Demek ki Ekonomik ve Sosyal Konseyi işler haline getireceğiz. Anayasal kurum olan Ekonomik ve Sosyal Konseyi işler hale gelecek. Herkes orada sorunun nasıl çözüleceğini anlatacak” şeklinde konuştu.

Bu haber 148 kez okundu.
Siyaset - 21:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

REKLAM ALANI

29 Ocak 2023 PAZAR
 • PTS 4.7°
 • SAL 4.6°
 • ÇAR 3.8°

YAZARLARIMIZ

 • BAHANELER BİZİ ARTIK OYALAMIYOR

  AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi. Gösterişli’nin verdiği cevap aslında yazdıklarımızla gündeme getirdiğimiz  Konuralp’in bu güne kadar nasıl unutulduğu ile ilgili haberimizi doğruluyor. Yıkıldı ve yapılmadı dediklerimizin aslında yapılmadığını zaten Başkan Yardımcısı […]
 • Keşke corona iyileştirse dünyayı

  Hayatımızda daha önce ancak hayal ürünü filmlerde gördüğümüz sahnelere rastlıyoruz  gündelik haber bültenlerinde artık. Ancak mikron ile ölçülebilen mikroskobik bir virüs dünyamızı altüst etmeye yetti. İnsanoğlunun ulaştığı teknoloji, ilim, bilim çaresiz ve herkes şaşkın. Sarsıntı geçiriyoruz, sarsılıyoruz. Sars virüsü bile böyle sarsamamıştı bizi. Nasıl normalleşeceğiz, nasıl devam edeceğiz, bilmiyoruz.   Dünyanın iyileşmeye ihtiyacı var acilen. […]
 • Hayatından seni üzerleri çıkart..

    Bütün problemlerime minnettarım. Her birinin üstesinden geldikçe güçlendim  veya öyle hissediyordum kendimi bir nevi ödüllendiriyordum belkide.ve şimdi olumsuzlukları yenmek  için daha da güçlüyüm söyleyip zorluklarla gelişmeye  böyle kararlıyım. Her zaman içinizden geçirin kendimi geçmiş için affediyorum ve kalbimi ileriki tüm güzel şeylere açıyorum. Hayatımdaki en güzel insanlar yenilgiyi acıyı yaşamış dipleri görüp te kendi […]
 • İSRAF EKONOMİSİNİN SONUÇLARI!

  Görevim nedeniyle bulunduğum bir kentte, eşyalarımı taşıyıncaya kadar kuruma ait misafirhanede kalıyordum. Ayrılırken indirimli tarifeye göre ücreti ödedim.  Misafirhanede devlet yöneticileri diye tanıttıkları insanlar geliyordu. Misafirhanenin 60 kişilik kapasitesi vardı. Akşamları 20 civarında insan yemek yiyordu.  Her gece ortalama 10 kişi konaklıyordu. Yetkililerle sohbet ederken burası kışın böyle, yazın ise tam doluyor dediler.  Ben muhasebeci […]
 • BU FUTBOLCULAR İSTERSE ŞAMPİYON OLURUZ

  Düzcespor deplasmanda Siirt İl Özel idaresi sporla karşı karşıya geldi ve 1-0’lık mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Düzcespor geçen hafta Silivri karşısında son 15 dakikalık oyunu ile 3-0 rakibini yenerek çıkış sağlamış. Bu hafta nasıl oluyor da 1-0 mağlup olabiliyor anlamıyorum!! Şampiyonluk isteyen bir il, şampiyonluk için transferlerin en iyisini yapmaya çalışan yönetim kadrosu varken futbolcuların   hiçbir […]
 • DÜZCE’DE KURUTULDU!

  Düzce’nin arboretum’u olarak kabul ediliyordu Arboretum ise “çok çeşitli ağaç ve ağaççıkların bulunduğu, bu amaçla özel olarak hazırlanmış botanik bahçesi.” anlamını taşıyor. Düzce merkezde Milli Eğitime bağışlanan İnönü parkı olarak yıllardır hizmet veren park son dönemde Düzce’de başka yer yokmuş gibi millet parkı aşkı ile adete katledildi.İ nönü partı olarak hizmet verirken Düzce’de ilk kurulan […]
 • Yeni Dönem Öcü Facebook

  Biliyorsunuz, özellikle internetin gelişmesi ile son dönemde sosyal medya platformları hayatımızda önemli bir yer tutmayaa başladı. Twitter özellikle yeni neslin aktif olarak kullandığı bir mecra oldu. Hoş son dönemde troller daha çok kullanarak halkı manipüle etmeye başlasalarda, neyse o da ayrı bir konu. Twitter içinde her şeyi ve her bilgiyi bulabilmeniz ise talebi de arttırıyor. […]
 • İZLER KARIŞTI…

  Bugün size yine ekonomi üzerine bir şeyler yazmak isterdim.   Unutkan bir Millet olduğumuzdan, 20 yıldır bizi yönetenlerin nasıl “U” dönüşü yaptığını hatırlatmak için bu makalemi yazdım. Biliyorum ki “Unutursak ve uyursak Millet olarak Ölürüz…”   Bir atasözü vardır herkes bilir.. “AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI..”   Son günlerde ülke gündeminde izler öyle karıştı ki, […]
 • Raif YILMAZ
  Emekli Kurmay Albay
  4 MAKALE YAZDI

  ALMANYA VE HİPERENFLASYON

  Hiperenflasyon, paranın değerinin yitirildiği en şiddetli enflasyon biçimidir. Hiperenflasyon, enflasyonun yılda yüzde 200 sınırını aştığı anlardaki halidir. Dörtnala Enflasyon olarak da adlandırılır. Paranın değerinin yitirdiği en şiddetli enflasyon biçimidir.Devletlerin bütçe açığını kapatmak amacı ile gereğinden fazla , kontrolsüzce para arzında bulunmaları ana nedendir. Hiperenflasyon döneminde kişiler kendilerini enflasyonun etkisinden korumak için yabancı para tutmaya başlarlar. […]
 • AKÇAKOCA’DA LENİN: ‘BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ’!

  17 Temmuz 1993 tarihinde Lenin’in ağaç büstünün Akçakoca sahillerine vurmasının üzerinden geçen 29 yılın sonunda belediyenin bodrumunda muhafaza altına alındığı ileri sürülen büstün aslında kaybolduğu ortaya çıktı. Böylelikle, büstün sahile vurduğu dönemde belediye başkanı olan Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP)’li baba Hüseyin Yanmaz’la başlayan ‘büst hikâyesi’, şimdiki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’li belediye başkanı oğlu Okan Yanmaz’la […]
 • İÇİMDEN GELDİ

  Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, yerelde ve ulusalda, hatta dünya genelinde yaşanan kavgalara, küslüklere, anlaşmazlıklara inat, sevginin samimiyetinden bahsetmek, sevgiyi konuşmak geldi içimden. Karşılık beklemeden, çıkar gözetmeden sevmek, hem de öyle sadece eşini, dostunu, yakınlarını değil, hayatına iyi ya da kötü bir şekilde girmiş bütün […]
 • Ahali’nin maarifi

  Kıymetli okurlar, Öncelikle yerel basınımızda önemli bir yer tutacağına inandığım Ahali Gazetesi’nin Düzce’mize hayırlı olmasını diliyorum. Basın elbette demokrasimizin, siyasi ve ictimai hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Bu bağlamda bizlerde Ülkemizin ve İlimizin eğitimdeki durumu, dünü, bugünü ve yarını ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi, siz kıymetli Ahali okurları ile bu köşede paylaşacağız. Daha ilk sayısında […]
 • FARUK & MEHMET

  Buluşmuşlar, Beraber yemek yemişler, Yedi buçukta başlayan görüşme onbir buçukta bitmiş. İnsan sormadan edemiyor, Ne konuştunuz dört saat boyunca acaba? Bunca olaylar yaşandı. Siyasi kavgalar oldu. Taraf tarafa maçlar, ankaraya şikayetler, adam indirmeler, adam bindirmeler, neler, neler. Demek ki, bütün olanlar yalandı, manasızdı. Öyle ya oturup hiçbir şey olmamış gibi yemek yeniliyorsa, yaşananların tümü yalan […]

HABER LİSTESİ

 • 01
  YUNUS ÖZAY ER TEK LİSTE İLE YENİDEN İL BAŞKANI SEÇİLDİ!
  İyi parti Düzce İl Başkanlığı 3. Olağan kongresi 18 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Göreve tekrar talip olduğunu söyleyen ve tek liste ile seçimlere giren mevcut İl Başkanı Yunus Özay Er, tekrar il başkanı seçildi.   İYİ Parti Düzce İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.18 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenen kongrede, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. İYİ […]
 • 02
  TDP ÜST KADROSU DÜZCE’DE SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI!
  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gürbüz, Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Abidin Aktay, Genel Başkan Yardımcısı Serkan Genç, Kadın kolları Genel Başkanı Kader Yiğit Düzce’ye gelerek partilerinin seçim çalışmalarına katıldılar. İl Başkanı Sezgin Aktaş’ın davetlisi olarak önce basın mensupları ve STK temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelen TDP […]
 • 03
  DÜZCE KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİNE KAVUŞACAK!
  Düzce’de kadın doğum, çocuk hastalıkları ve fizik tedavi bölümlerinin yer aldığı yeni servis açılacak. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu ek binasında hizmete girecek serviste 150 hasta yatağı, 15 yataklı yoğun bakım, 1 acil servis, 3 ameliyathane, 1 doğumhane ve doğum üniteleri bulunacak. İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, gazetecilere, çalışmalar tamamlandığında çok güzel bir binaya kavuşacaklarını […]
 • 04
  MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK İÇİN İSTİFA ETTİ !
  Ak parti Antalya il yönetim kurulu üyesi Akcakocali iş adamı Ali Uzun Ak parti Düzce milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğini duyurdu. İstifasına ilişkin açıklamalarda bulunan Uzun şunları söyledi. “Değerli arkadaşlarım, Bir süredir yapmakta olduğum ziyaretler ve saha çalışmaları neticesinde önümüzdeki genel seçimler için doğup büyüdüğüm ve 40 yıl yaşadığım memleketim Düzce’den milletvekili adaylığı […]
 • 05
  ERTAN TAŞLI GÜVEN TAZELEDİ!
  Düzce Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, olağan genel kurulda delegelerin oy birliği ile yeniden başkanlığı seçildi. Gençlik ve Spor Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan genel kurulda bir konuşma yapan Taşlı, Kooperatifin bugüne kadar yaptığı hizmetleri anlattı. 16 yıl önce kredi veremeyen kooperatif devraldıklarını anlatan Taşlı, “Gerek pandemi döneminde, gerekse son dönemde […]